Fenomenálna Duna 2 pokračuje v dominancii. Behom chvíle dokázala to, o čom sa prvému filmu ani nesnívalo

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Ošiaľ okolo novej Duny neutícha

Spoločnosť Warner Bros. Discovery a režisér Denis Villeneuve majú dôvod na radosť. Záujem o Duna: Časť druhá je v kinách dva týždne po premiére naďalej mimoriadne silný a veľkovýpravné sci-fi sa počas víkendu priblížilo k prvej významnej méte. So zárobkami na úrovni 497 miliónov dolárov je nová Duna iba krôčik od prekročenia polmiliardovej hranice.

Očakáva sa, že symbolický míľnik veľkofilm prekročí už počas dnešného dňa. Nový film však už teraz v zárobkoch pokoril svojho predchodcu, ktorý do kín prišiel v októbri 2021 a dohromady zinkasoval 435 miliónov dolárov.

Treba však dodať, že prvý film do kín prichádzal v čase pandemických opatrení, v deň premiéry bol navyše uvedený aj na streamovaciu službu HBO Max. Z komerčného hľadiska preto prvá Duna zďaleka nepredstavovala sklamanie, aj keď za očakávaniami Warner Bros. Discovery o niečo zaostala.

Zdroj: TMDB

Čísla padajú len pomaly

To už sa však nedá povedať o pokračovaní, ktoré momentálne jednoznačne dominuje návštevnosti kín. S tržbami na úrovni pol miliardy je Duna: Časť druhá zatiaľ najzárobkovejším filmom tohto roka. Deadline informuje, že nový film si vedie až o 67 % ako jeho predchodca, o 47 % lepšie ako Transformers: Monštrá sa prebúdzajú, o 20 % Duna predbehla aj Godzilla vs. Kong a o 7 % posledný film série Mission: Impossible.

V kinách tak ide o jednoznačný hit a začínajú sa špekulácie, či sa Dune podarí pokoriť miliardovú métu. Momentálne takýto cieľ vyzerá až príliš ambiciózne, do karát však Dune hrá skutočnosť, že film v kinách zatiaľ nemá žiadneho konkurenta s rovnakou cieľovou skupinou. Ten dorazí až na budúci týždeň v podobe blockbusteru Godzilla a Kong: Nová Ríša, aj po ňom sa však očakáva, že Duna: Časť druhá sa v diváckom záujme udrží vysoko.

duna 2 slovensko
Zdroj: TMDB, PNGWing

Návštevnosť filmu v kinách totiž padá veľmi pozvoľna a v priemere sa pohybuje medzi 25 až 40 percentami. Podobné čísla sú podľa analytikov mimoriadne sľubné a ukazujú, že diváci sa na film do kina vyberajú aj opakovane. To pre zmenu dokazujú čísla návštevnosti IMAX formátu, kde Duna útočí na popredné historické priečky. Vidieť to aj na Slovensku, kde Duna: Časť druhá zaznamenala historicky druhý najlepší otvárací víkend. Viac v samostatnom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -