Duna 2 dorazila online. Oplatí sa pozrieť len na jednom mieste

Nenechajte si ujsť

Duna 2 dorazila  online

Najzárobkovejší film tohto roka si od dnes môžete pozrieť aj v online priestore. Duna: Časť druhá je prvýkrát po premiére k dispozícii aj mimo kinosál, kto však čaká pridanie na tradičnú streamovaciu službu, zostane sklamaný. Veľkofilm je dostupný iba na platených videotékach ako iTunes a  Filmy YouTube.

Duna: Časť druhá je na dvojici zmienených služieb dostupná za jednotnú cenu 12,99 €. Film je k dispozícii aj so slovenským dabingom, samozrejmosťou je tiež originálne znenie s titulkmi. Možnosťou pre divákov je snímku aj zakúpiť. V tomto prípade na YouTube Filmy stojí 18,99 €, na iTunes je snímka o euro lacnejšia.

Diváci, ktorí o prenajatí alebo zakúpení Duna 2 uvažujú, by mali zamieriť predovšetkým na iTunes. Na rozdiel od Filmy YouTube je tu dostupná aj so 100-minútovým bonusovým obsahom, ktorý odhaľuje zákulisie filmu, prináša detaily z nakrúcania i rozhovory s kľúčovými protagonistami.

Duna 2 kritizovaná
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Príde aj na novú streamovaciu službu

Duna: Časť druhá neskôr dorazí aj do ponuky streamovacej služby. Bude ňou nová platforma Max, ktorá u nás už v máji nahradí HBO Max (detaily o novej službe sme priblížili v samostatnej téme). Dátum pridania na Max zatiaľ nepoznáme, skôr ako v júni tohto roka pridanie filmu neočakávame.

Filmové spoločnosti pridanie svojich snímok do online priestoru vyhodnocujú individuálne na základe ich úspechu v kinách. Všeobecne platí, že čím je film v kine úspešnejší, tým neskôr dorazí aj na niektorú zo svetových streamovacích služieb.

Duna: Časť druhá je so zárobkami takmer 670 miliónov dolárov zatiaľ najzárobkovejším filmom tohto roka. Film sa v čase písania článku ešte stále vysiela vo vybraných kinách, teraz pre spoločnosť Warner Bros. Discovery začína druhá vlna zarábania za prenájom a predaj filmu na platformách Google Play a Apple TV.

duna 2 recenzia film
Zdroj: TMDB

Duna: Časť druhá je adaptáciou knihy Franka Herberta, film ale vďaka veľkému diváckemu úspechu bude pokračovať. Režisér Denis Villeneuve potvrdil, že v príprave už je ďalší film Duna, ktorý pokryje udalosti ďalšej knihy s názvom Spasiteľ Duny. Na snímku si však ešte niekoľko rokov počkáme.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -