Duna 3 príde oveľa skôr, než sme si mysleli. Poznáme dátum premiéry

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Duna 3 má dátum premiéry

Aktualizované 29. júna 2024: Dunu 3 nakoniec uvidíme oveľa skôr, než sme si mysleli. Portál ScreenRant informoval o určení dátumu premiéry nadchádzajúceho filmu Denisa Villeneuvea od štúdia Warner Bros., ktorý naplánovali na 18. decembra 2026. Aj keď oficiálne nepotvrdili, o aký film ide, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude práve Duna: Časť tretia.

Portál Deadline tvrdí, že ich zdroj blízky štúdiu Legendary Pictures si je istý, že práve v decembri 2026 uvidíme veľkolepé finále tejto ságy, ktoré bude vychádzať z knihy Spasiteľ Duny. Aktuálne údajne prebieha proces tvorby scenára a taktiež kasting.

Pôvodný článok

Aktualizované 05.04., 13:37: Viaceré zdroje uvádzali, že síce bola Duna 3 potvrdená, nepôjde o prioritu pre režiséra. Teraz sa však odhaľujú ďalšie informácie, ktoré tvrdia, že Denis Villenevue bude pracovať na filme o hrozbe nukleárnej vojny až po úplnom zakončení svojej trilógie z Arrakisu. Uvádza to portál Deadline, s absolútnou istotou to tvrdí Cinemablend.

Zatiaľ však štúdiom nie je na 100% a oficiálne potvrdené, na ktorom z filmov sa začne pracovať skôr.

duna 3 potvrdená
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Pôvodný článok

Po úspechu druhej časti Duna bolo takmer vylúčené, že by nevzniklo aj pokračovanie. To doteraz zostávalo v rovine špekulácií, teraz už však bola Duna 3 oficiálne potvrdená štúdiom Legendary Pictures. Netreba však príliš jasať, pretože na film možno budeme čakať niekoľko rokov. Ako informuje Variety, režisér Denis Villenevue si totiž ešte pred jej nakrúcaním vybral iný projekt.

Villenevue netají, že by chcel podľa knižnej predlohy od Franka Herberta spraviť trilógiu. Prvú knihu rozdelil do dvoch filmov a plánuje ich uzatvoriť adaptáciou druhej knihy s názvom Mesiáš Duny. Podľa neho tak kompletne uzatvorí cestu Paula Atreida (Timothée Chalamet) a jeho púte na planéte Arrakis.

Zdroj: TMDB

Na tretiu časť čaká nemalé množstvo fanúšikov

Druhá časť lákala do kín státisíce divákov po celom svete, ktorí si po otvorenom konci prvej časti chceli pozrieť pokračovania príbehu. Ústredný hrdina sa spojil nielen s Fremenmi, ale viedol aj svoj boj proti Impériu, čím sa druhý film stal epickým vojnovým kúskom. Vďaka tomu je Duna: Časť druhá zatiaľ najzárobkovejším filmom roka 2024 a momentálne má v tržbách na svojom konte 630 miliónov dolárov.

Pokračovanie nám má ukázať pokračovanie cesty Paula, ktorý prijal titul Lisan Al-Gaib a stal sa vyvoleným z proroctiev. Teraz má viesť svoju vojnu a pomstu proti každému, kto je zodpovedný za zničenie jeho rodiny. Režisér sa mierne odklonil od knižnej predlohy a preto aj jej znalci netrpezlivo čakajú na ďalší príbeh.

Prioritou režiséra je iná vojna

Pokračovanie však nemusí prísť tak skoro, ako by sme chceli. Filmár totiž prezradil, že ako svoju aktuálnu prioritu stanovuje adaptáciu iného knižného diela. Je ním dielo Nuclear War: A Scenario od autorky Annie Jacobsen, držiteľky Pulitzerovej ceny.

Na základe desiatok rozhovorov s armádnymi expertami a tuctom ďalších interview s civilistami dáva autorka dohromady predbežný scenár, ako by to vyzeralo ak, by v súčasnosti nastala nukleárna vojna. Dokonca obsahuje aj vyjadrenia bývalých expertov priamo z poľa, ktorí boli v minulosti zasvätení do plánov v prípade postupne obdobnej hrozby a postupov, ktoré je potrebné viesť.

Ste radi, že bola Duna 3 oficiálne potvrdená alebo vás sklamalo, že na ňu budeme čakať dlhšie? Čo hovoríte na výber ďalšieho režisérovho projektu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: variety.com; collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -