Duna: Časť 2 spoznala svojho imperátora Šaddáma IV. Stvárni ho americká herecká legenda

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Duna: Časť 2 takmer skompletizovala svoje hlavné obsadenie. Režisér Denis Villeneuve sa rozhodol v prvom filme nepredstaviť hneď niekoľko dôležitých postáv, ktoré hrajú v druhej polovici novely od Franka Herberta dôležitú úlohu. Menovite sú to Feyd-Rautha Harkonnen, princezná Irulán a jej otec imperátor Šaddám IV. Dnes už poznáme obsadenie celej trojice.

Feyd-Rautha Harkonnena, synovca baróna Vladimira Harkonnena (Stellan Skarsgård) a mladšieho brata Glossu Rabbana (Dave Bautista) stvárni Austin Butler. Pomerne neznáme herecké meno bude všetkým známe po filme Elvis, v ktorom stvárni titulného kráľa rokenrolu. Do úlohy princeznej Irulán bola obsadená skvelá Florence Pugh, ktorá sa budúci rok ukáže aj vo filme Oppenheimer od Christophera Nolana. Naraz tak spolupracuje s dvoma z najlepších režisérov súčasnosti.

Duna: Časť 2 Florence Pugh a Austin Butler
Zdroj: d1softballnews.com

Veľký otáznik visel nad Šaddámom IV. Corrinom, otcom Irulán a imperátorom celého známeho vesmíru. Ten bol v prvom filme spomenutý hneď niekoľkokrát, no v pokračovaní bude mať omnoho dôležitejšiu úlohu. Práve on v Dune daroval piesočnú planétu Arrakis rodu Atreides, no jeho zámery boli úplne iné. V skutočnosti sa imperátor bál, že by Atreides mohol prebrať jeho trón a teda vládu nad vesmírom. Preto s pomocou rodu Harkonnenov, predchádzajúcich majiteľov Duny, zosnoval plán na zničenie vojvodu Leta a jeho armády. Imperátor je tiež známy svojou elitnou imperiálnou jednotkou Sardaukarov.

Christopher Walken bol obsadený do Duna: Časť 2

Duna: Časť 2 si oficiálne našla svojho Šaddáma IV, bude ním americká legenda Christopher Walken. Na konte má desiatky známych filmov od Chyť ma, ak to dokážeš, cez Kráľa New Yorku, až po komédiu Klik – život na diaľkové ovládanie. Oscara za vedľajšiu úlohu získal za Lovca jeleňov, nomináciu neskôr dostal za Spielbergov spomínaný Chyť ma, ak to dokážeš. Naposledy bol vidieť v Apple TV+ seriáli Severance, ktorý je pre službu veľkým hitom s už potvrdenou druhou sériou.

Christopher Walken
Zdroj: theverge.com

Predstavy síce vyzerali inak, no stále ide o skvelú voľbu. Podľa popisu z knihy si v úlohe imperátora fanúšikovia predstavovali napríklad Michaela Fassbendera, prípadne staršieho Charlesa Dancea. Reakcie na obsadenie Walkena sú radostné, aj keď sa môže zdať, že je na úlohu pristarý. Predsa len, korenie Melanž v Dune prináša užívateľom dlhovekosť a omladzujúce účinky. Herecké kvality Walkena však nemožno spochybniť, rovnako ako výber Denisa Villeneuvea. Za nás teda super!

Duna: Časť 2 má dátum premiéry naplánovaný na 23. október 2023. Produkcia odštartuje už čoskoro.

Čo hovoríte na to, že Christopher Walken bol obsadený ako Šaddám IV do filmu Duna: Časť 2? Predstavovali ste si v úlohe niekoho mladšieho? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -