Duna: Časť 2 si vyhliadla Feyd-Rautha Harkonnena. Herec tento rok stvárni Elvisa Presleyho

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štúdiá Warner Bros. a Legendary momentálne aktívne hľadajú a obsadzujú herecké mená do očakávaného pokračovania Duny. Režisér Denis Villeneuve nedávno potvrdil, že nakrúcanie „druhej polovice knihy“ odštartuje niekedy koncom leta. Prvý film síce zadaptoval takmer presnú polovicu novely, no niekoľko postáv z nej sa na plátne neukázalo vôbec. Menovite musí Duna: Časť 2 predstaviť postavy ako Feyd-Rautha Harkonnen, imperátor Šaddám IV alebo jeho najstaršiu dcéru, princeznú Irulán Corrino. Všetky tieto charaktery totiž ku koncu knihy zohrávajú dôležitú úlohu.

Florence Pugh a Timothée Chalamet
Florence Pugh a Timothée Chalamet (Paul Atreides); Zdroj: basedonfacts.in

Iba pred pár dňami sme sa dozvedeli, že v hľadáčiku do úlohy princeznej Irulán je skvelá herečka Florence Pugh (Black Widow, Slnovrat). Jej obsadenie zatiaľ nemáme 100 % potvrdené, no aktuálne sa nachádza v jednaní so štúdiom. Zároveň nám bolo oznámené, že v aktívnom obsadzovaní je tiež Feyd-Rautha – mladší synovec baróna Vladimíra Harkonnena (Stellan Skarsgård). Feyd je zároveň následníkom trónu Harkonnenov a bratom Glossu Rabbana, ktorého stvárňuje Dave Bautista.

Bez spoilerov môžeme napísať, že Feyd-Rautha je v novele opísaný ako 16-ročný chlapec s tmavými vlasmi, ktorý je v kontraste so svojím morbídne obéznym strýkom štíhly a svalnatý. Preto bol do úlohy vyhľadávaný akýsi náprotivok herca Timothéeho Chalameta. Jeho postava Paul Atreides je totiž úhlavným nepriateľom práve s Feyd-Rauthom. Z minulosti si môžeme pamätať, že mladého Harkonnena stvárnil vo filme z roku 1984 od Davida Lyncha hudobník Sting. Dodnes sa jedná o ikonicky zahranú úlohu. Miniséria z roku 2000 zas do role obsadila Matta Keeslara.

Austin Butler a Sting (Feyd-Rautha z 1984)
Austin Butler a Sting (Feyd-Rautha z 1984); Zdroj: gizmodo.com

Austin Butler ako Feyd-Rautha v Duna: Časť 2?

Kto sa tejto dôležitej postavy ujme tentokrát? Všetky oči padali na írskeho rodáka Barryho Keoghana (Eternals, Batman), ktorý je typovo podobným s Chalametom. Herci sú dokonca dobrými priateľmi. Server Deadline však exkluzívne prináša správu, že v jednaní o úlohu je herec, spevák a model Austin Butler. Že vám jeho meno nič nehovorí? Už čoskoro bude. V júni tohto roka vychádza životopisný hudobný film Elvis, v ktorom Butler stvárni samotného „Kráľa rokenrolu“. Pôvodne televízny herec je ako Elvis Presley údajne fenomenálny. Elvis a Duna: Časť 2 by boli skvelými otvorenými dverami do sveta Hollywoodu.

Pripomíname, že obsadenie zatiaľ nie je finálne. No pri pohľade na Austina Butlera môžeme povedať, že Feyd-Rautha ozaj evokuje. Teraz ostáva násť herca pre imperátora Šaddáma IV – Michael Fassbender je pre nás voľbou číslo jeden. Ďalšími významnými postavami, ktoré si do leta potrebujú násť svojich hercov, sú napríklad Harah alebo gróf Hasimir Fenring.

Čo hovoríte na to, že Austin Butler by mohol byť Feyd-Rautha Harkonnen vo filme Duna: Časť 2? Dátum premiéry bol stanovený na 20. októbra 2023.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -