Duna: Časť druhá bola odložená na rok 2024. Aké ďalšie filmy presunuli pre stále trvajúce štrajky?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Duna: Časť druhá bola odložená na rok 2024

Presun, ktorý štúdio Warner Bros. zvažovalo uplynulé týždne, sa stal skutočnosťou. Veľkofilm Duna: Časť druhá bol presunutý na rok 2024. Na piesočnú planétu Arrakis sa vrátime 14. marca 2024, potvrdil server Variety.

Pôvodný dátum vydania bol naplánovaný na 2. novembra tohto roka. Súčasťou domino efektu je tiež presun filmu Godzilla x Kong: The New Empire, ktorého slot zabralo pokračovanie Duny. Monštrá tak dorazia na plátna o mesiac neskôr, presnejšie 11. apríla 2024. V tento dátum sme mali vidieť animovaný film zo sveta Pána prsteňov – The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim. Ten bol odložený až na koniec budúceho roka, 12. decembra 2024.

Duna: Časť druhá
Zdroj: Warner Bros.

Ďalšie snímky štúdia Warner Bros. ostávajú bez zmeny. Aquaman a stratené kráľovstvo uvidíme 21. decembra 2023 a hudobná dráma The Color Purple dorazí do amerických kín 25. decembra 2023.

Za odkladom stoja štrajky

Nie je prekvapením, že za presunmi stoja stále pretrvávajúce štrajky hercov a scenáristov v Hollywoode. Odborový zväz SAG-AFTRA zakazuje hercom akúkoľvek formu propagácie nakrútených filmov. Tým pádom by sa obsadenie druhej Duny nemohlo zúčastniť celosvetovej premiéry, rozhovorov či iných novinárskych akcií.

Duna: Časť druhá
Zdroj: Warner Bros.

Na druhú stranu, Duna: Časť druhá svojim presunom veľa stratí. V prvom rade mala naplánované exkluzívne 6-týždňové okno v IMAX kinosálach, ktoré malo z daných kín úplne vyradiť komiksovku The Marvels. Zatiaľ čo v novembri nemala byť konkurencia takmer žiadna, budúcoročný marec je preplnený veľkými filmami:

  • Elio – 29. február (v USA 1. marec)
  • The Fall Guy – 29. február (v USA 1. marec)
  • A Quiet Place: Day One – 7. marec
  • Kung-fu Panda 4 – 7. marec
  • Duna: Časť druhá – 14. marec
  • Snehulienka – 21. marec
  • Mickey 17 – 28. marec
  • Krotitelia duchov – 28. marec

Šance na zárobok, ako aj „oscarové momentum“, sa pri budúcoročnom vydaní značne znižujú…

Aký máte názor na priebeh štrajkov a odklad filmu Duna: Časť druhá na rok 2024? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -