Duna 2 dorazila online. Ponúka ju nová služba na Slovensku, prémiová kvalita je za príplatok

Nenechajte si ujsť

Duna 2 dorazila na novú slovenskú službu

Filmový epos Duna: Časť druhá si od dnešného dňa môžete pozrieť aj v ponuke streamovacej služby Max. Premiéra veľkofilmu Denisa Villeneuva nebola vybraná náhodne. Práve dnes 21. mája na Slovensku odštartovala nová služba Max, ktorá nahradila HBO Max. Všetko dôležité o novej platforme sme zhrnuli v samostatnom článku.

Duna: Časť druhá je na Max dostupná so slovenským aj českým dabingom, prípadne titulkami. Služba film ponúka aj v 4K, v tomto prípade už však iba pre členov predplatného programu Premium. Členovia Štandardného predplatného si film môžu pozrieť iba vo FullHD rozlíšení.

Žiadnemu filmu v tomto roku sa nedarilo viac

Duna: Časť druhá patrí medzi najlepšie hodnotené filmy histórie. Darilo sa jej aj komerčne – v kinách zarobila cez 700 miliónov dolárov a potvrdené už bolo aj ďalšie pokračovanie. Veľkovýpravné sci-fi je adaptáciou druhej polovice knihy autora Franka Herberta. V nej vedie Paul Atreides (Timothée Chalamet) vojnu proti barónovi Vladimirovi Harkonnenovi (Stellan Skarsgård), ako aj proti imperátorovi celého známeho vesmíru Shaddamovi IV (Christopher Walken).

Duna 2 kritizovaná
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Z prvej snímky sa vrátili i ďalšie postavy – Chani (Zendaya), Lady Jessica (Rebecca Ferguson), Stilgar (Javier Bardem), Gurney Halleck (Josh Brolin) či Glossu Rabban (Dave Bautista).

Príde tretí film a seriál

Priaznivcov Duny nedávno potešila správa, že séria sa už s istotou dočká aj tretieho filmu. Opäť sa oň postará Denis Villeneuve a momentálne sa nachádza v štádiu ranom štádiu príprav.

Okrem tretieho filmu sa s istotou dočkáme seriálu zasadeného približne 10-tisíc rokov pred udalosti prvej snímky. Ponesie názov Dune: The Sisterhood a zameria sa na záhadné ženské bratstvo Bene Gesserit a jeho nástup k moci. Premiéra seriálu sa očakáva tento rok na jeseň na HBO Max.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -