Krvavá krížová výprava začína. Duna: Časť druhá odhaľuje trailer na vojnový veľkofilm roka

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dočkali sme sa. Vojnový epos a veľkofilm roka, Duna: Časť druhá, odhaľuje oficiálny trailer – ktorý dorazil priamo z púštneho Arrakisu na piesočnom červovi. Režisér Denis Villeneuve (Prvý kontakt, Blade Runner 2049) sa po šesťnásobnom oscarovom triumfe s prvou časťou vracia do sveta spisovateľa Franka Herberta. Jeho filmová Duna bola bezchybnou adaptáciou prvej polovice knihy, ktorá je len „predjedlom“ tej druhej. Teraz prichádza skutočná vojna o moc, začiatok krvavej krížovej výpravy. Tentoraz to bude ešte akčnejšie, veľkolepejšie a diváci nezasvätení knihou sa majú na čo tešiť.

Podrobný rozbor traileru vám prinesieme neskôr, pretože naozaj má čo ponúknuť. Ukazuje však prvú jazdu Paula Atreida (Chalamet) na piesočnom červovi, čím môže Časť druhá aj otvoriť. Omnoho väčšiu úlohu tu zohráva Chani (Zendaya), ktorej sa aj na základe knihy nedostalo v prvom filme toľko priestoru. Tiež dostávame pohľad na nové tváre – Florence Pugh ako princeznú Irulán, Léu Seydoux ako Lady Fenring a hlavne Austina Butlera v úlohe Feyd-Rautha Harkonnena. Jeho vzhľad je priam monštruózny, postava má predstavovať „olympijského majstra meča zmiešaného so sériovým vrahom“. Dokonca ho vidíme v čierno-bielej scéne odohrávajúcej sa v bojovej aréne.

Duna: Časť druhá odhaľuje oficiálny trailer

Naďalej ostávajú postavy, ktoré nám trailer alebo iné propagačné materiály zatiaľ neukázali. Tou hlavnou je Imperátor Shaddam Corrino IV v podaní Christophera Walkena. Jeho úloha v Časti druhej je významná – stojí za intrigami, vojnou a je otcom pre príbeh dôležitej princeznej Irulán (Pugh). Tiež sme nevideli malú Aliu, Paulovu sestru, ktorej obsadenie je zatiaľ neznáme. Meno herca nepoznáme ani pre postavu Grófa Hasimira Fenringa.

Z pôvodného obsadenia sa ďalej vráti Rebecca Ferguson ako Lady Jessica, Javier Bardem ako Stilgar, Josh Brolin ako Gurney Halleck, Stellan Skarsgård ako Barón Vladimir Harkonnen, Dave Bautista ako Glossu Raban či Stephen Henderson ako Thufir Hawat.

Duna: Časť druhá trailer
Zdroj: impawards.com

Duna: Časť druhá „preskúma mýtickú cestu Paula Atreida, keď sa zjednotí s Chani a fremenmi na vojnovej ceste pomsty proti sprisahancom, ktorí zničili jeho rodinu,“ uvádza oficiálna synopsa filmu. „Čeliac voľbe medzi láskou svojho života a osudom známeho vesmíru, snaží sa zabrániť hroznej budúcnosti, ktorú môže predvídať iba on.“

Už z oficiálneho traileru nám môže byť jasné, že po vzore prvého filmu pôjde o ďalšie majstrovské, audiovizuálne veľdielo (Hans Zimmer vyhral Oscara za hudbu). Poteší aj správa, že 100 % filmu bolo nakrútených vo formáte IMAX, takže výber kinosály je jednoznačný. Ašpiranta na najlepší film roka uvidíme v slovenských kinosálach 2. novembra 2023. Dovtedy nám neostáva nič iné ako čakať na ďalšie ukážky, ktoré už potenciálne predstavia aj Aliu či Imperátora Shaddama IV – alebo si opäť raz prečítať skvelú knihu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -