Duna 2 bez konkurencie, žiadny z filmov sa na ňu nechytá. V kinách pokorila ďalšiu hranicu

Nenechajte si ujsť

Duna naďalej valcuje kiná

Ani šesť týždňov po premiére Duna: Časť druhá v kinách ešte nepovedala posledné slovo. Ambicióznej novinke, ktorá sa okamžite stalo novou sci-fi klasikou, sa komerčne stále darí a po novom už snímka v zárobkoch pokorila 660-miliónovú métu. Duna 2 naďalej zostáva na čele najzárobkovejších filmov tohto roka, aj keď na chrbát jej bude dýchať nová Godzilla.

Duna: Časť druhá sa so 660 miliónovými tržbami po novom stala najzárobkovejším filmom hereckej hviezdy Timothée Chalameta. Doposiaľ jeho osobné maximum predstavovala vianočná rozprávka Wonka, ktorá celosvetovo zarobila 632 miliónov.

Film Denisa Villeneuva je mimoriadne populárny v IMAX formáte, kde mieša kartami jeho historicky najsledovanejších filmov. Ako informuje Collider, Duna: Časť druhá je aktuálne 8. najzárobkovejším IMAX filmom, pričom tržby z prémiového formátu už presiahli 140 miliónov dolárov.

Duna 2 kritizovaná
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Dvojnásobný dôvod na radosť

Očakáva sa, že celkové zárobky novej Duny sa vyšplhajú k 700 miliónom, čo je pre štúdio Warner Bros. Pictures povzbudivou správou. Na to, aby sa ambiciózne sci-fi dostalo do čiernych čísel, totiž muselo zarobiť aspoň 500 miliónov. Túto métu Duna pokorila už za tri týždne od premiéry, film je preto pre Warnerov veľkým úspechom.

Warner Bros. Pictures má v súčasnosti hneď dvojnásobný dôvod na radosť. Na čele aktuálneho rebríčka návštevnosti momentálne stojí aj jeho ďalší film. Je ním Godzilla a Kong: Nová ríša, ktorá je rovnako veľkým komerčným prekvapením. Ak má niektorá zo súčasných noviniek potenciál konkurovať Dune, je to práve Godzilla. Po dvoch týždňoch už stihla zarobiť 361 miliónov.

Zdroj: TMDB

Príde tretí film a seriál

Priaznivcov Duny nedávno potešila správa, že séria sa už s istotou dočká aj tretieho filmu. Opäť sa oň postará Denis Villeneuve a momentálne sa nachádza v štádiu ranom štádiu príprav.

Okrem tretieho filmu sa s istotou dočkáme seriálu zasadeného približne 10-tisíc rokov pred udalosti prvej snímky. Ponesie názov Dune: The Sisterhood a zameria sa na záhadné ženské bratstvo Bene Gesserit a jeho nástup k moci. Premiéra seriálu sa očakáva tento rok na jeseň na HBO Max.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -