Aký film natočí režisér Denis Villeneuve najbližšie a prečo sa vzdal režírovania 25. Bondovky?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Denis Villeneuve. Aktuálne jeden z najlepších hollywoodskych režisérov. Na konte má výborné filmy ako Prisoners (2013), Sicario (2015), Arrival (2016) alebo jeho najnovší počin, Blade Runner 2049 (2017). Jedna z najlepších, ak nie najlepšia snímka tohto roku. História sa však opakuje a rovnako ako tomu bolo aj pri pôvodnom Blade Runnerovi, zárobky sú extrémne nízke a štúdio na filme kvalitne prerobí. Nikto si z toho však pravdepodobne nerobí veľkú hlavu, ide totižto o jeden z najlepších filmov desaťročia. Ocení ho ale iba málokto. Veľa divákov je teda zvedavých na to, aký projekt si zoberie Villeneuve najbližšie. Posledných pár filmov bolo predsa bezkonkurenčných a nevidíme dôvod v tom, aby v tejto šnúre prestal.

Ako sa povrávalo už v lete, Denis Villeneuve bol na zozname možných režisérov pre 25. Bondovku. Taktiež bolo potvrdené, že sa pre rolu Jamesa Bonda vracia opäť Daniel Craig. A ako sa Villeneuve vyjadril už skôr, veľmi rád by spolupracoval práve s Craigom a taktiež by si raz chcel zrežírovať Bondovku. V rozhovore s portálom The Playlist sa však vyjadril, že jeho priorita aktuálne leží pri inom filme. Presvedčte sa sami:

„Daniel Craig je naozaj inšpiratívnym hercom a bol som s ním v kontakte. Veci sa majú tak, že som práve zaneprázdnený prácou na ‘Dune’. Ale, povedal by som, že mať privilégia pracovať s ním by boli snom. Veľmi rád by som pracoval s Danielom a Bondovka by pre mňa bola potešením. Všetko je však záležitosťou načasovania, predpokladám.“

Denis Villeneuve na natáčaní filmu Blade Runner 2049
Denis Villeneuve na natáčaní filmu Blade Runner 2049, Zdroj: slashfilm.com

Duna od Denisa Villeneuvea

Najnovším filmom Denisa Villeneuvea bude tak adaptácia románu Duna od Franka Patricka. Ide o nádherný sci-fi príbeh, ktorý bol sfilmovaný už v roku 1984 režisérom Davidom Lynchom. Práve nový Blade Runner 2049 je zárukou, že aj Duna bude v jeho rukách vyzerať úžasne. Pokiaľ by teda odložil Dunu kvôli novej Bondovke, nebolo by stopercentné, že by ju mal k dispozícii aj neskôr. Z rovnakého dôvodu si zobral aj bremeno nového Blade Runnera – aby ten film nedobabral niekto iný.

Režisér Skyfall a Spectre, Sam Mendes od filmu odstúpil a posledná misia Daniela Craiga tak nepozná svojho režiséra. Premiéra nového Jamesa Bonda je však naplánovaná na 8. novembra 2019 a je tak nepravdepodobné, že by štúdio EON Productions počkalo na Villeneuvea po dokončení Duny.  Nie je však vylúčené, že sa režisér na Jamesa Bonda pozrie v budúcnosti – ide predsa o nesmrteľnú sériu.

Koho by teda chceli vidieť na režisérskej stoličke nového Bonda? Tešíte sa na adaptáciu Duny od Denisa Villeneuvea?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -