Filmy

Aký film natočí režisér Denis Villeneuve najbližšie a prečo sa vzdal režírovania 25. Bondovky?

Denis Villeneuve. Aktuálne jeden z najlepších hollywoodskych režisérov. Na konte má výborné filmy ako Prisoners (2013), Sicario (2015), Arrival (2016) alebo jeho najnovší počin, Blade Runner 2049 (2017). Jedna z najlepších, ak nie najlepšia snímka tohto roku. História sa však opakuje a rovnako ako tomu bolo aj pri pôvodnom Blade Runnerovi, zárobky sú extrémne nízke a štúdio na filme kvalitne prerobí. Nikto si z toho však pravdepodobne nerobí veľkú hlavu, ide totižto o jeden z najlepších filmov desaťročia. Ocení ho ale iba málokto. Veľa divákov je teda zvedavých na to, aký projekt si zoberie Villeneuve najbližšie. Posledných pár filmov bolo predsa bezkonkurenčných a nevidíme dôvod v tom, aby v tejto šnúre prestal.

Ako sa povrávalo už v lete, Denis Villeneuve bol na zozname možných režisérov pre 25. Bondovku. Taktiež bolo potvrdené, že sa pre rolu Jamesa Bonda vracia opäť Daniel Craig. A ako sa Villeneuve vyjadril už skôr, veľmi rád by spolupracoval práve s Craigom a taktiež by si raz chcel zrežírovať Bondovku. V rozhovore s portálom The Playlist sa však vyjadril, že jeho priorita aktuálne leží pri inom filme. Presvedčte sa sami:

“Daniel Craig je naozaj inšpiratívnym hercom a bol som s ním v kontakte. Veci sa majú tak, že som práve zaneprázdnený prácou na ‘Dune’. Ale, povedal by som, že mať privilégia pracovať s ním by boli snom. Veľmi rád by som pracoval s Danielom a Bondovka by pre mňa bola potešením. Všetko je však záležitosťou načasovania, predpokladám.”

Denis Villeneuve na natáčaní filmu Blade Runner 2049

Denis Villeneuve na natáčaní filmu Blade Runner 2049, Zdroj: slashfilm.com

Duna od Denisa Villeneuvea

Najnovším filmom Denisa Villeneuvea bude tak adaptácia románu Duna od Franka Patricka. Ide o nádherný sci-fi príbeh, ktorý bol sfilmovaný už v roku 1984 režisérom Davidom Lynchom. Práve nový Blade Runner 2049 je zárukou, že aj Duna bude v jeho rukách vyzerať úžasne. Pokiaľ by teda odložil Dunu kvôli novej Bondovke, nebolo by stopercentné, že by ju mal k dispozícii aj neskôr. Z rovnakého dôvodu si zobral aj bremeno nového Blade Runnera – aby ten film nedobabral niekto iný.

Režisér Skyfall a Spectre, Sam Mendes od filmu odstúpil a posledná misia Daniela Craiga tak nepozná svojho režiséra. Premiéra nového Jamesa Bonda je však naplánovaná na 8. novembra 2019 a je tak nepravdepodobné, že by štúdio EON Productions počkalo na Villeneuvea po dokončení Duny.  Nie je však vylúčené, že sa režisér na Jamesa Bonda pozrie v budúcnosti – ide predsa o nesmrteľnú sériu.

Koho by teda chceli vidieť na režisérskej stoličke nového Bonda? Tešíte sa na adaptáciu Duny od Denisa Villeneuvea?

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár