Vieme, kedy uvidíme prvé zábery z očakávaného filmu Duna od režiséra Denisa Villeneuvea

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Ochutnávka z filmu Duna sa blíži

Keďže sa Tenet, nový film Christophera Nolana, posunul z jeho pôvodného dátumu premiéry 17. júla na 30. júla, producenti v štúdiu Warner Bros. sa rozhodli dať fanúšikom istú formu kompenzácie. Pred vydaním Tenetu sa bude po celom svete znova premietať film Inception. A ak nevidíte dôvod, prečo vidieť túto oscarovú snímku opäť na striebornom plátne, jeden pre vás máme. Dostanete ochutnávku z filmu Duna.

Podľa portálu Slash Film sa Warner Bros. chystá premietať Inception v pôvodný dátum premiéry Tenetu, teda 17.7., a ako bonus bude toto premietanie sprevádzať exkluzívny pohľad na prvé zábery z očakávaného sci-fi eposu režiséra Denisa VilleneuveaDuna. Nestačí vám to? Ok. Spolu s Dunou totižto dostaneme aj ochutnávku z filmov Wonder Woman 1984 a Godzilla vs. Kong.

Duna
Timothée Chalamet and Rebecca Ferguson v Jordánsku, Zdroj: vanityfair.com

Ukážky z Wonder Woman 1984 a Godzilla vs. Kong boli očakávané už dlhšie, keďže boli ich premiéry podobne, ako v prípade Tenetu, posunuté kvôli koronavírusu. Jedná sa o veľmi efektívny a pre fanúšikov atraktívny ťah, ako urobiť promo nadchádzajúcim filmom štúdia Warner Bros. Najväčším lákadlom sú samozrejme zábery z Duny, filmu, ktorý je právom jedným z najočakávanejších filmov roka 2020.

Navyše je veľmi pravdepodobné, že sa ochutnávky z filmu Duna dočkáme aj na Comic-Cone, ktorý sa uskutoční koncom mesiaca. V tomto prípade by sa malo jednať o plnohodnotný trailer. Avšak ukážka, ktorá sa bude premietať pred Inception, bude exkluzívna pre kiná a zábery z nej sa nevyskytnú ani v traileri.

Vyzerá to tak, že štúdio začína so svojou marketingovou kampaňou pre Dunu pomerne skoro, vzhľadom na to, že sa tohoto filmu dočkáme až v decembri. Warner Bros. musí v tento film veriť a niet sa čomu diviť. Duna prilákala jedných z najlepších umelcov v súčasnej kinematografii. Už len samotná knižná predloha sa považuje za Bibliu žánru sci-fi.

Duna
Režisér Denis Villeneuve a Javier Bardem, Zdroj: vanityfair.com

Veľké očakávania

Warner Bros. dali do vízie Denisa Villeneuvea obrovské peniaze a očakávajú nejaké výsledky. Keďže sa jedná o adaptáciu prvej polovice pôvodnej knihy, tvorcovia už teraz pracujú na jej druhej polovici. Práce začali dokonca aj na televíznom seriáli, ktorý bude slúžiť ako spin-off. Z týchto informácií je pochopiteľné, že Duna musí byť veľkým hitom.

Dunu bude režírovať Denis Villeneuve a objavia sa v nej hviezdy ako Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Zendaya a mnoho ďalších. Netreba zabúdať na oscarových scenáristov Erica Rotha a Jona Spaihtsa, a jedného z najlepších súčasných skladateľov filmovej hudby – Hansa Zimmera. Duna dorazí na plátna kín 18. decembra 2020.

Tešíte sa na filmovú Dunu? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: theplaylist.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -