Plánuje režisér Denis Villeneuve adaptovať aj Spasiteľa Duny? Toto povedal o možnosti filmovej trilógie

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Denis Villeneuve a možná trilógia Duna

Určite každého, kto videl film Duna, potešilo, že pokračovanie dostalo zelenú. Druhá časť sa tak čoskoro začne nakrúcať, aby bola do dvoch rokov opäť v kine. Otázkou je, či dostaneme viac. Pôvodná knižná séria, na ktorej námet sa vytvoril aj nový film, je tvorená totiž z viac než dvadsiatich kníh. Denis Villeneuve prezradil, či si vie predstaviť aspoň to, že Duna bude trilógia.

Duna bola adaptáciou len prvej polovice knihy, zatiaľ čo Duna: Časť 2 bude adaptovať druhú polovicu knihy. Očakáva sa teda, že podobne ako v knihe, aj medzi filmami by bol dvojročný časový skok, resp. v istom čase druhého filmu by sme ho mohli vidieť. Tretia časť by tak bola už adaptáciou ďalšej knihy Franka Herberta, ktorá nesie názov Spasiteľ Duny.

Duna
Režisér Denis Villeneuve a Javier Bardem, Zdroj: vanityfair.com

Režisér je trilógii otvorený

Od začiatku bolo potvrdené, že by dostaneme dve filmové časti. Teda za podmienok, že jednotka bude divácky, kritický a peňažný úspech, čo naozaj aj bola. A keďže skončila otvorene, všetci chcú vidieť pokračovanie. To sa o chvíľu začne oficiálne nakrúcať a vyjsť by malo v októbri 2023. Čo ale potom? Bude mať séria len dva filmy alebo uvidíme viac z tohto sci-fi sveta?

Knižná séria obsahuje mnoho nápadov a ideí na to, o čom by mohli byť ďalšie projekty. Cesta Paula Atreidesa, hlavnej postavy prvej knihy a filmu, sa totiž nekončí v prvej knihe. Denis Villeneuve, režisér prvých dvoch častí, sa napríklad rozrozprával aj o tom, či si vie predstaviť natočiť viac filmov. Takto sa vyjadril k možnosti trilógie:

„Vždy som si predstavoval tri filmy. Nie je to tak, že by som chcel robiť franšízu, ale toto je Duna a Duna je obrovský príbeh. Aby sa to uctilo, myslím si, že by ste potrebovali aspoň tri filmy. To by bol sen. Sledovať Paula Atreidesa a jeho celý príbeh by bolo príjemné.“

Villeneuve ďalej dodáva, že sám Herbert napísal šesť kníh a s každou ďalšou napísanou sa séria stávala viac psychedelickou. Nevie si teda predstaviť, ako by spravil niektoré diela, no cítil by sa požehnaný, ak by mohol urobiť aspoň Duna: Časť 2 a Spasiteľ Duny. Len pre zaujímavosť, Spasiteľ Duny sa odohráva 12 rokov po udalostiach prvej knihy a sleduje príbeh staršieho Paula Atreidesa.

Duna je jednotkou v slovenských kinách

Duna sa očakávane stala jednotkou v kinách po celom svete, no taktiež aj na Slovensku. Počas premiérového víkendu ju navštívilo takmer 30 000 divákov. Dominantou filmu bol krásny vizuál a dokonalá hudba od Hansa Zimmera. Silnou stránkou je aj herecké obsadenie, ktoré tvoria herecké esá. V hlavnej roli vidíme dnes pomerne dosť obsadzovaného herca menom Timothée Chalamet (Paul Atreides).

Ďalej sú tam skvelí herci ako Zendaya (Chani), Oscar Isaac (Leto Atreides), Rebecca Ferguson (Lady Jessica), Josh Brolin (Gurney Halleck), Javier Bardem (Stilgar), Dave Bautista (Glossu Rabban Harkonnen) alebo Jason Momoa (Duncan Idaho). Nevieme, koho každého uvidíme v druhej časti, no vieme, že na toto pokračovanie sa veľmi tešíme.

Chceli by ste, aby séria Duna bola aspoň trilógiou? Alebo ste za to, aby štúdio sfilmovalo aj ďalšie filmy? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -