Čo plánuje režisér Duncan Jones pre Warcraft 2, ak sa ho vôbec niekedy dočkáme?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Aj keď filmová adaptácia hry Warcraft na americkom trhu sklamala, v Číne a vo zvyšku sveta sa jej darilo. Natoľko, že celosvetovo film zarobil viac než 430 miliónov dolárov. Snímka sa stala najviac zarábajúcou filmovou adaptáciou hry v histórii kinematografie, bývalého šampióna predbehla o takmer 100 miliónov. Je teda celkom pravdepodobné, že sa dočkáme pokračovania. Režisér Duncan Jones má v hlave dokonca nápady na celú trilógiu; ešte ale nie je isté, či sa stane realitou. Dnes si zhrnieme informácie o príbehu filmu Warcraft 2, ak sa ho vôbec niekedy dočkáme.

Warcraft 2

O čom bude Warcraft 2 sa dozvedáme priamo od Duncana Jonesa prostredníctvom jeho twitteru. Tam viedol zopár konverzácií, v ktorých nám prezradil niečo málo pokračovaní.

Začalo to tým, že režisér vyjadril svoje pochybnosti a vôbec si nie je istý, či vôbec štúdio Legendary Pictures chce natočiť druhý, či tretí film. Jones ale aj tak nesmie poskytnúť príliš veľa informácií o príbehu, ak by sa Warcraft 2 na plátno nakoniec dostal. Pokračovanie Warcraftu bude zahŕňať Ogrima v Doomplate; celkovo sa orkovia naučia o tom, ako vytvárať brnenie v Azerothe. Jones nám tiež odhalil, že lietajúce mesto Dalaran pristane v horách Alterac a krajinou sa bude šíriť mágia, potom, čo Kirin Tor otvorí dvere po smrti Llanea. 

Hlavný dej orkov sa bude točiť okolo Go’ela, jeho uväznenia a následnému pokusu uniknúť. Na strane Aliancie sa dočkáme naďalej čarujúceho Khadgara a rozšírenia deja Lothara a Variana.

Warcraft 2 a jeho príbeh
Zdroj: boxofficemojo.com

Režisér Jones sa aj vyjadril, prečo podľa neho mal film Warcraft problémy. Hlavným dôvodom má byť príliš rozsiahly a zložitý príbeh, ktorý sa Blizzard a Legendary Pictures snažili vtesnať do príliš krátkeho času. „Warcraft žongloval s moc veľa príbehmi súčasne,“ a „snažil sa pospájať priveľa súvislostí naraz“.

Privítali by ste film Warcraft 2, alebo dokonca aj celú filmovú trilógiu? O svoj názor sa s nami podeľte v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

5 COMMENTS

  1. Warcraft film bol fakt presne taký aký som očakával. Recenzenti sú mimo. Warcraft je o boji a nie o dokonalom ucelenom príbehu, ktorý mimochodom bol podľa môjho názoru dosť dobre spracovaný nato, že bolo toho treba toľko vysvetliť. No aj tak som očakával skvelú akciu a kvalitnú animáciu a to všetko tam bolo, takže podľa mňa môže byť kľudne aj toľko časti koľko mal rocky balboa a kľudne aj celý seriál. Warcraft buď musíš alebo nie. Pre mňa bol film masaker.

  2. ahoj velice sa teším na warcraft 2 film ak bude a nech je dlhý a čo alebo rozdelený na viac častí je to vynikajúca hra s príbehom a výborný článok díki za info ak to bude ak to informoval na twitteri ale super by bolo aj tých nemrtvých tam vidieť a týchto ostatných z hry warcraft alebo word of warcraft :)))))

  3. kludne nech ma film aj 5h vsak mozu jednu cast rozdelit ako harry poter 7
    a milujem warcraft kulde stoho urobte aj serial prvu cast som videl uz 10x nevjem sa dockat kedy bude dalsia

  4. Nevidel som ani prvú časť nakoľko vášnivý hráči povedali že to je chujovina.. Takže dvojka no neviem… pokiaľ neboli tržby moc prelomové tak asi nič.. :-/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -