Filmy

Čo plánuje režisér Duncan Jones pre Warcraft 2, ak sa ho vôbec niekedy dočkáme?

Aj keď filmová adaptácia hry Warcraft na americkom trhu sklamala, v Číne a vo zvyšku sveta sa jej darilo. Natoľko, že celosvetovo film zarobil viac než 430 miliónov dolárov. Snímka sa stala najviac zarábajúcou filmovou adaptáciou hry v histórii kinematografie, bývalého šampióna predbehla o takmer 100 miliónov. Je teda celkom pravdepodobné, že sa dočkáme pokračovania. Režisér Duncan Jones má v hlave dokonca nápady na celú trilógiu; ešte ale nie je isté, či sa stane realitou. Dnes si zhrnieme informácie o príbehu filmu Warcraft 2, ak sa ho vôbec niekedy dočkáme.

Warcraft 2

O čom bude Warcraft 2 sa dozvedáme priamo od Duncana Jonesa prostredníctvom jeho twitteru. Tam viedol zopár konverzácií, v ktorých nám prezradil niečo málo pokračovaní.

Začalo to tým, že režisér vyjadril svoje pochybnosti a vôbec si nie je istý, či vôbec štúdio Legendary Pictures chce natočiť druhý, či tretí film. Jones ale aj tak nesmie poskytnúť príliš veľa informácií o príbehu, ak by sa Warcraft 2 na plátno nakoniec dostal. Pokračovanie Warcraftu bude zahŕňať Ogrima v Doomplate; celkovo sa orkovia naučia o tom, ako vytvárať brnenie v Azerothe. Jones nám tiež odhalil, že lietajúce mesto Dalaran pristane v horách Alterac a krajinou sa bude šíriť mágia, potom, čo Kirin Tor otvorí dvere po smrti Llanea. 

Hlavný dej orkov sa bude točiť okolo Go’ela, jeho uväznenia a následnému pokusu uniknúť. Na strane Aliancie sa dočkáme naďalej čarujúceho Khadgara a rozšírenia deja Lothara a Variana.

Warcraft 2 a jeho príbeh

Zdroj: boxofficemojo.com

Režisér Jones sa aj vyjadril, prečo podľa neho mal film Warcraft problémy. Hlavným dôvodom má byť príliš rozsiahly a zložitý príbeh, ktorý sa Blizzard a Legendary Pictures snažili vtesnať do príliš krátkeho času. “Warcraft žongloval s moc veľa príbehmi súčasne,” a “snažil sa pospájať priveľa súvislostí naraz”.

Privítali by ste film Warcraft 2, alebo dokonca aj celú filmovú trilógiu? O svoj názor sa s nami podeľte v komentároch!

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  6 komentárov

  • Dominik Boskovič

  Pridaj komentár