Tisícky hráčov na Arrakise. Hra Dune: Awakening ponúkne otvorený svet a MMO survival

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Brázdiť piesočnú planétu Arrakis na červoch v otvorenom svete je suchým snom fanúšikov knižnej a filmovej série Duna. Otváracia prezentácia akcie Gamescom 2022 nám odhalila, že to už čoskoro bude možné. Epický oznamovací trailer hry Dune: Awakening prináša MMO survival žáner s open worldom. Síce neprezrádza veľa, no hlavná postava nevynechala ikonickú vetu „Strach je zabijak mysle,“ pred tým, ako sa stretne s gigantickým piesočným červom.

Môžeme len hádať, že sa pozeráme na hernú verziu Paula Atreidesa (aj s ikonickým filterhabom na sebe). Použitý kostým je nápadne podobný tomu z filmu, keďže sa hra bude inšpirovať ako knihami od Franka Herberta, tak aj novou snímkou režiséra Denisa Villeneuva.

Dune: Awakening Announcement Trailer

Vývojári z Funcom lákajú na to, že na jednej, spoločnej planéte sa stretnú tisícky hráčov naraz s rovnakým cieľom – prežiť. Na Arrakise si budeme stavať vlastné prístrešky, neskôr aj základne a frakcie. Na presun po Dune nebudú chýbať rôznorodé vozidlá, hneď v ukážke vidíme zberač korenia. Práve korenie bude dôležitou súčasťou hry, pri jeho zbere môžete čeliť ako červom, tak aj ostatným hráčom. Takisto nebudú chýbať ani vzdušné ornitoptéry.

Jazdiť budeme samozrejme aj na červoch a hľadať skryté poklady na stále meniacej sa planéte. Funcom má totiž žáner survival v hrsti, poznať môžete ich predchádzajúci titul Conan Exiles. Dune: Awakening prichádza na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S. Dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no hráči sa už dnes môžu zaregistrovať do otvorenej bety na ich oficiálnej stránke.

„Dune: Awakening spája odvážnosť a kreativitu hier o prežití so sociálnou interaktivitou rozsiahlych hier pre viacerých hráčov, aby vytvorila jedinečnú a ambicióznu MMO survival v otvorenom svete. Dostaňte sa od prežitia k dominancii na obrovskom Arrakise zdieľanom s tisíckami hráčov.“

Dune: Awakening
Zdroj: dunegames.com

Čo všetko prinesie otvorený svet?

Prežite najnebezpečnejšiu planétu vo vesmíre. Postavte si prístrešky proti piesočným búrkam, udržujte si filtrhaby a osvojte si staré spôsoby, ako kráčať aj po tých najhlbších púšťach. Vyhnite sa kolosálnym piesočným červom, ktoré žijú pod pieskom, alebo sa nimi nechajte zožrať.

Preskúmajte neustále sa meniacu tvár Arrakisu. Prechádzajte sa po ruinách dávno zabudnutých biologických testovacích staníc, odstraňujte trosky spadnutých vesmírnych lodí a túlajte sa po zaprášených halách opustených síčov. Vydajte sa do nezmapovaných sektorov a buďte prvý, kto objaví tajomstvá a bohatstvo skôr, ako búrky Coriolis opäť posunú piesok a zmenia krajinu.

Ovládajte korenie, ovládajte Arrakis. Hľadajte ložiská korenia a nasaďte svoj zberač, potom ho ochráňte pred oportunistickými nájazdníkmi a súperiacimi frakciami. Namočte piesok do krvi, zatiaľ čo masívne bitky sa plynule presúvajú z nôh na vozidlá a zo zeme na ornitoptéry na oblohe.

Dune: Awakening
Zdroj: dunegames.com

Robte plány v rámci plánov. Urobte si meno medzi obyvateľmi Arrakisu. Využite intrigy a silu, aby ste ovplyvnili Landsraad a ovplyvnili svet. Vybudujte si vlastnú frakciu prostredníctvom zberu korenia, obchodu, úskokov a otvoreného konfliktu.

Prebuďte spáča. Prispôsobte každý aspekt svojej postavy. Konzumujte korenie, aby ste si podmanili svoje zmysly a získali silné schopnosti. Zdokonaľte svoje remeslo, aby sa stalo vyhľadávaným pre tie najlepšie výtvory. Postavte si svoju pevnosť v štýle, ktorý si vyberiete. Cestu si vytvarujete vy.

Čo hovoríte na prvý pohľad z hry Dune: Awakening? Pridáte sa medzi tisícky hráčov na otvorenej planéte? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: dunegames.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -