Hasbro pripravuje hraný seriál Dungeons & Dragons. Do fantazijného sveta nazrieme v roku 2022

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Spoločnosť Hasbro oznámila skvelú novinku pre všetkých fanúšikov Dungeons & Dragons. Okrem pripravovaného filmu s režisérmi Johnom Francisom Daleyom a Jonathanom Goldsteinom (obaja napísali scenár k filmu Spider-Man: Homecoming) sa dočkáme aj hraného seriálu.

Dungeons & Dragons Hasbro
Zdroj: geekryrant.com

Hasbro pripravuje seriál Dungeons & Dragons

„Tím pracuje na niekoľkých rôznych scenároch a v arzenáli máme toľko mytológie, aby bolo všetko možné prispôsobiť pre hraný televízny seriál Dungeons & Dragons. A ľudia v tom vidia veľmi silný potenciál. Hovorili sme taktiež aj o tom, koľko globálnych streamovacích služieb sa o náš projekt zaujíma,“ uviedol riaditeľ spoločnosti Hasbro Brian Goldner.

Vysoký záujem streamovacích služieb o pripravovaný seriál nie je až takým prekvapením. V roku 2020 zaznamenal Dungeons & Dragons 20 % nárast medziročného predaja v porovnaní s rokom 2019. Inými slovami, popularita explodovala na takú úroveň, že príchod nových projektov s tematikou D & D bol len otázkou času.

Dungeons & Dragons Hasbro
Zdroj: cbr.com

Z histórie Dungeons & Dragons

Ak sa vrátime do rokov 19831985, už vtedy sa na malé obrazovky dostala animovaná séria Dungeons & Dragons. Tá sledovala skupinu kamarátov, ktorí boli počas jazdy v zábavnom parku s tematikou D & D prenesení do fantazijného sveta, kde ich všetkými dobrodružstvami sprevádzal mentor menom Dungeon Master.

V roku 2000 bol dokonca uvedený celovečerný film, ktorý sa napriek zlému zárobku dočkal dvoch pokračovaní. Aj preto bude zaujímavé sledovať ako sa tvorcovia popasujú s ďalšou živou adaptáciou tejto obľúbenej hernej predlohy.

Viac informácií nám zatiaľ oznámených nebolo a kedy bude seriál premiérovať ostáva zahalené za rúškom tajomstva. No ak pôjde všetko podľa plánov spoločnosti Hasbro, tejto exkluzívnej novinky pre malé obrazovky by sme sa mali dočkať niekedy v priebehu roku 2022.

Čo hovoríte na pripravovaný seriál Dungeons & Dragons, o ktorý sa postará spoločnosť Hasbro? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -