Očakávaný vojnový Dunkirk od obľúbeného režiséra Christophera Nolana obdržal hodnotenie PG-13. Bude to stačiť?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Vojnové filmy sa za posledné obdobie dostali na úplne novú úroveň. Dnes dokážu filmári vyobraziť hrôzostrašné scény bitiek tak, ako počas klasickej éry hollywoodu jednoducho nebolo možné. Legendárny film Saving Private Ryan od režiséra Stevena Spielberga posunul hranice ukazovania násilia na plátne. Známy je hlavne vďaka scéne vylodenia na Deň D. Aj dnes je táto epická snímka považovaná za to najlepšie zo Spielbergovej kariéry. Minulý rok oscarový Hacksaw Ridge od Mela Gibsona zaplnil plátno lietajúcimi telami, odtrhnutými končatinami a hrôzostrašnými scénami. Takéto vizuálne silné sekvencie nám pomohli lepšie sa vžiť do príbehu hrdinského Desmonda Dossa (Andrew Garfield).

Toto leto sa do žánru epických vojnových filmov pustí aj ďalší známy a obľúbený režisér. Dunkirk od Christophera Nolana bude rozprávať príbeh jednej z najdôležitejších bitiek druhej svetovej vojny. Tisíce britských vojakov bolo obkľúčených pri prístave mesta Dunkirk a pri paľbe od nemeckých ozbrojených síl museli byť loďami preplavení do Anglicka. Išlo o jednu z najmasívnejších evakuácií v histórii. O príbehu samotnom sa dozviete viac v tomto článku.

Dunkirk trailer
Zdroj: youtube.com

Dunkirk musí ubrať na násilí, ide o nezvyčajný krok?

Všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že pôjde o ďalší úspešný vojnový film. Ako sa teraz však dozvedáme, Nolan nie je ochotný zájsť tak ďaleko, ako ostatní režiséri. Namiesto očakávaného krvavého R-ratingu totiž snímka do kín dorazí s hodnotením PG-13. Vyobrazené násilie teda bude musieť byť veľmi potlačené a nanajvýš sugestívne.

Neostáva nám nič iné, ako čakať. Film sa do kín dostane toto leto a som veľmi zvedavý, ako ďaleko dokáže Nolan s PG-13 hodnotením zájsť. Snímka sa podľa trailerov, plagátov a informáciach o príbehu zatiaľ javí ako kinematografické umelecké dielo, ktoré podľa režisérových slov zaujme nezvyčajnou štruktúrou deju. Pre film samotný ide o dobré správy, pretože so zníženým násilím je automatický prístupný väčšiemu počtu divákov. Nolanovi v tomto smere dôverujem, pretože nám už mnohokrát ukázal, že na natočenie úžasného filmu vskutku násilie nepotrebujete.

Dunkirk si v slovenských kinách pozrieme už 20. júla 2017. Tiež už sa neviete dočkať, s čím Nolan príde tentokrát?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -