Soundtrack Dunkirku je tu! Vypočujte si prvú skladbu Hansa Zimmera s názvom Supermarine!

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Dunkirk klope na dvere

Dátum 20. júl si poriadne zapíšte do harmonogramov, pretože práve v tento deň (štvrtok) bude mať na Slovensku premiéru najnovší počin vizionárskeho režiséra Christophera Nolana, Dunkirk. Už od začiatku tohto veľkolepého projektu boli zo strany divákov prítomné isté pochybnosti. Predsa len, ide o vojnový film nakrútený podľa skutočných udalostí. A rozprávame sa o Christopherovi Nolanovi, režisérovi, ktorý natočil ohromné sci-fi Inception či Interstellar. Ľudia nie sú zvyknutí na to, aby Nolan nakrúcal niečo takéto. Ďalšie bum prišlo o čosi neskôr, teda vlastne ešte len prednedávnom. Odhalenie dĺžky filmu. Nolan je režisér, pri kotorm ste zvyknutý, že keď jeho film pustia na našich komerčných telkách o pol deviatej, tak skončí niekedy o polnoci. Nolan robí celkom dlhé filmy. Dunkirk ale bude mať iba 106 minút, čo nie je príliš veľa, obzvlášť čo sa týka Nolana.

Soundtrack Dunkirku je tu!

Každopádne, tieto maličkosti ohľadom filmu už určite poznáte. Čo ale nemusíte vedieť (boli by sme radi, ak by ste to ešte nevedeli) je, že od včerajška máme na internete prvú oficiálnu skladbu filmu Dunkirk od Hansa Zimmera s názvom Supermarine! K tomuto už nemám viac slov, vypočujte si túto nádheru sami!

Hans Zimmer má množstvo fanúšikov. Dá sa povedať, že Zimmer je najpopulárnejším filmovým skladateľom súčasnosti, pretože nie je veľa skladateľov filmovej hudby, ktorých by poznalo aj nefilmové publikum. A Zimmer je ten, ktorého pozná úplne každý. Pre fanúšika, ktorý pozná jeho meno je táto hudba zadosťučinením. No na Zimmerovej osobnosti už je dlhšiu dobu počuť, že to najlepšie už má za sebou.

Zimmer robí to, že zoberie svoje staré melódie a prekombinuje ich. Niekedy to vyjde, a niekedy zasa nie. Nevravím, že to tentokrát nevyšlo. Len to je už stále dookola to isté. Ennio Morricone zobral svoju skladbu Surrender z filmu The Big Gundown a nespravil s ňou nič, prosto ju vložil do Inglourious Basterds. Občas by to prospelo aj  Zimmerovi. Aj keď porovnávať Morriconeho a Zimmera nemôžeme, to sa prosto nedá.

Všetci v redakcii sa veľmi tešíme na premiéru Dunkirku, ktorá je už čoskoro tu! A kto vie, možno sa aj stretneme a pokecáme o vašich zážitkoch z filmu (a z hudby)!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

Najnovší obsah