Kto dabuje populárny sitkom Dva a pol chlapa po slovensky?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Dva a pol chlapa

Sitkom Dva a pol chlapa určite poznáte a veľa z vás ho aj videlo. Ak ste o ňom ale nejakou zvláštnou náhodou nepočuli (netuším, či je to vôbec možné) dozviete sa o ňom viac v tomto článku. Väčšina z nás ho však pravdepodobne nevidela v originálnom znení, ale v našich televíziách so slovenským dabingom (ktorý mimochodom vôbec nie je zlý… prekvapivo). Čo teda pravdepodobne neviete je to, kto sa za tento slovenský dabing zaslúžil. Poďme sa spolu pozrieť na to, kto dabuje populárny sitkom Dva a pol chlapa po slovensky?

Dabléri – hlavné postavy

Stano Král
Stano Král, Zdroj: zenskyweb.sk

Najpopulárnejšiu postavu zo sériáluikonického Charlieho Harpera, ktorého hrá Charlie Sheen, dabuje Stanislav Král. Stanislav Král sa narodil v roku 1960. Je slovenským televíznym i divadelným hercom a dablérom. Medzi jeho najpopulárnejšie postavy patria Ross Geller zo seriálu Priatelia, Ivo Di Carlo zo seriálu Divoký anjel, Jack Sparrow zo série filmov Piráti z Karibiku a Ethan Hunt zo série filmov Mission: Impossible. Okrem dablérskych úloh hral aj v slovenských seriáloch, napríklad v Búrlivom víne, Ordinácii v ružovej záhrade a Dr. Dokonalom.

Igor Krempaský
Igor Krempaský, Zdroj: m.foto.osobnosti.cz

Charlieho brata, Alana Harpera, dabuje Igor Krempaský. Narodil sa v roku 1963. Je slovenským hercom i dablérom. Medzi jeho najpopulárnejšie postavy patria Dr. Eric Forman zo seriálu Dr. House, Leo zo seriálu Tie roky 70-te a Vince Masuka zo seriálu Dexter. Okrem toho hral taktiež v Búrlivom víne, Dr. Dokonalom, vo filme Babie leto a v mnohom ďalšom.

Frencien Bauer
Frencien Bauer, Zdroj: refresher.sk

Polovicu chlapa – Alanovho syna Jakea dabuje Frencien Bauer. Frencien sa narodil v roku 1992. Je slovenským hercom i dablérom. Medzi jeho najpopulárnejšie postavy patria Freaky zo seriálu Flintstonovci v akcii, Charlie Molloy zo seriálu Život s Bonnie, Augustus Gloop z filmu Charlie a továreň na čokoládu a iných.

Dabléri – ďalšie dôležité postavy

Oľga Šalagová
Oľga Šalagová, Zdroj: zivot.pluska.sk

Divákmi veľmi obľúbenú chyžnú, Bertu, dabuje Oľga Šalagová. Oľga Šalagová sa narodila v roku 1944. Je slovenskou herečkou a dablérkou. Aj ona hrá v slovenskom seriáli Búrlivé víno. Medzi jej najpopulárnejšie dabované postavy patria Čarodejnica Magica zo seriálu Káčerovo a profesorka Sproutová z druhého filmu Harry Potter.

Matúš Krátky
Matúš Krátky, Zdroj: foto.osobnosti.cz

Waldena Schmidta, ktorý v posledných sériách nahradil Charlieho, dabujú Matúš Krátky (9. séria) a Vladimír Kobielský (10-12.séria). Matúš Krátky sa narodil v roku 1983 a je slovenským hercom a dablérom. Hral v slovenských seriáloch Dr. Ludsky alebo Chlapi neplačú. Medzi jeho najpopulárnejšie dabované postavy patria Dr. Lance Sweets zo seriálu Kosti, Eric Formen zo seriálu Tie roky 70-te, Francis Gage zo seriálu Walker Texas Ranger a Hobie Buchannon zo seriálu Pobrežná hliadka.

Vladimír Kobielsky
Vladimír Kobielsky, Zdroj: cas.sk

Vladimír Kobielsky sa narodil v roku 1976. Je slovenským filmovým i divadelným hercom a dablérom. Hral v populárnych slovenských seriáloch Panelák, Kutil s.r.o., Búrlivé víno, Oteckovia a v mnohých ďalších. Medzi jeho najpopulárnejšie dabované postavy patria Will Turner z filmu Piráti z Karibiku: Prekliatie čiernej perly, Norm Spellman z filmu Avatar, Legolas Greenleaf z filmu Pán Prsteňov: Dve veže, Harry Osborn z filmov Spider-Man, Dr. Robert Chase zo seriálu Dr. House, James Whistler zo seriálu Prison Break, Tim Speedle zo seriálu CSI: Miami a v mnohých ďalších.

Ďalší dabléri

Okrem týchto hlavných postáv poznáme dablérov aj ostatných. Evelyn Harperovú dabuje Ľudmila Mandžárová, Judith Harperovú dabujú Silvia Petöová a Mária Landlová. Rose zasa dabujú Danica Jurčová a Miroslava Drínová.

Zdroj: wikipedia.sk, csfd.cz, skdabing.wgz.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -