Nová filmová séria Transformers prichádza. Na čo sa môžeme tešiť v dvoch potvrdených filmoch?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Darí sa všetkému, od čoho dá režisér Michael Bay ruky preč. Aktuálnym prípadom je film Bad Boys navždy, ktorý je najúspešnejší z celej trilógie. Podobne tomu bolo aj pri snímke Bumblebee z roku 2018, ktorá celosvetovo zarobila slušných 468 miliónov amerických dolárov. Tentokrát sa o réžiu postaral Travis Knight, ktorý sa pokúsil zachrániť to, čo pokazili posledné časti série Transformers.

Už od filmu Transformers 3 to išlo dole vodou a štúdio Paramount Pictures a spoločnosť Hasbro si uvedomovali, že tak veľká a obľúbená séria potrebuje druhý dych. Bumblebee túto ideu splnil a tak sa bude pokračovať v podobnom smere, pretože sa chystajú ďalšie dva filmy.

film bumblebee
Zdroj: bombanoise.com, youtube.com

Dva nové Transformers filmy sú na ceste

Nové správy hovoria, že na palubu prišli scenáristi Joby Harold a James Vanderbilt, ktorí sa o tieto dva filmy postarajú. Zatiaľ o nich poznáme len niekoľko detailov, no vieme, že obaja budú pracovať na separátnych projektoch. Žiadni režiséri alebo dátumy vydania filmom priradené neboli.

Joby Harold v minulosti napísal scenár pre filmy ako Kráľ Artuš: Legenda o meči a pracuje aj na snímke Army of the Dead, ktorú režíruje Zack Snyder. Harold taktiež pracoval na filmoch John Wick 2 a John Wick 3: Parabellum. Druhý film má na starosti James Vanderbilt, ktorý sa postaral o mnohé filmy vrátane Amazing Spider-Man, Deň nezávislosti: Nový útok a hlavne Zodiac od Davida Finchera.

Beast Wars v hranom filme

Jednou z dostupných informácií je, že James Vanderbilt pracuje na scenári filmu Transformers: Beast Wars. Začať mal už v apríli, čo znamená, že prvý draft scenáru už určite môže existovať. Séria Beast Wars je spin-off, ktorý Hasbro predstavil v 90. rokoch ako súčasť väčšieho Transformers univerza. Od roku 1996 do 1999 bežala animovaná séria, ktorá stihla odvysielať tri série.

transformers
Zdroj: cbr.com

Zameriava sa na Maximalov and Predaconov, ktorí sú potomkovia Autobotov a Decepticonov. Príbeh sa mal odohrávať vo vzdialenej budúcnosti, no veľkou zápletkou bolo, že sa nakoniec odohrával vo vzdialenej minulosti na prehistorickej Zemi. Medzi postavami sa nachádzali napríklad Cheetor, Optimus Primal a Rhinox.

O druhom filme scenáristu Joby Harolda toho veľa nevieme, no mal by sa odohrávať vo vesmíre, ktorý ustálil film Bumblebee. Práve z neho by mala vzniknúť nová hlavná séria, zatiaľ čo Transformers: Beast Wars bude slúžiť ako spin-off.

Tešíte sa na budúcnosť série Transformers? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Nesmierne sa teším. Dúfam, že sa dočkám pokračovania prvej série. Bolo by super keby natočili ešte aspoň posledný diel v ktorom by hrali aj Wahlberg s LaBeoufom….

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -