Dva roky čakania skončili. Skvelá akčná komédia podľa herného megahitu bude pokračovať

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Uncharted 2 v príprave

Známy hľadač pokladov Nathan Drake sa vráti s ďalším dobrodružstvom. Výkonný riaditeľ Sony Pictures potvrdil, že sa pripravuje film Uncharted 2. Úspech prvého filmu dával všetkým nádej a od štúdia či režiséra prišlo niekoľko nádejných aktualizácií, až terajší oznam, o ktorom informovalo aj Variety, je však oficiálnym.

Adaptácia vychádza k hernej sérii od Naughty Dog, aj keď sa odohráva ešte pred jej udalosťami. Sledujeme príbeh mladého zlodeja Nathana (Tom Holland), ktorý je naverbovaný skúseným hľadačom pokladov, Victorom „Sully“ Sullivanom (Mark Wahlberg).  Spoločne sa vydávajú hľadať lode, ktoré patrili slávnemu moreplavcovi Fernandovi Magalhãesovi a s nimi aj jeho bájny poklad.

uncharted tom holland mark wahlberg
Zdroj: TMDB

Koniec jednotky nastolil nejedno lákadlo

V jednotke si okrem spomenutej dvojice zahrali aj Antonio Banderas, Sophia Ali, Tati Gabrielle alebo Rudy Pankow. Reakcie kritikov hovorili, že išlo o skvele obsadený, ale inak priemerný film. Istá skupina divákov hovorila, že spracovanie nedokáže dosiahnuť potenciál videohier. Film však má veľkú fanúšikovskú základňu, čo dokazujú aj zárobky z kín – aj napriek doznievajúcej pandémii dokázal priniesť z kín 407 miliónov dolárov.

Otázka pokračovania bola na spadnutie aj kvôli tomu, že záver prvej časti poskytol poriadny cliffhanger. Dozvedeli sme sa, že Nathanov brat Sam stále žije, no vo väzení a zrejme bude niekoľko Natových snáh viesť k jeho záchrane. Popri tom mu cestu skríži aj ďalšia novo predstavená postava – Gage, ktorý ide po Natovom prsteni vedúcom k pokladu Francisca Drakea.

film uncharted
Zdroj: TMDB

Hercovi odkázali komickú správu

V minulosti už prišlo niekoľko nádejných informácií. Režisér Ruben Fleischer povedal ešte v roku 2022, že chce pokračovať a už má nápady na pokračovanie. Počas mája 2023 sa vyjadril producent Charles Rovin, že Sony ide naďalej skúmať sériu Uncharted. Avšak až teraz, na udalosti CineEurope Presentation prišlo oficiálne potvrdenie od Stevena O’Della, výkonného riaditeľa štúdia.

O’Dell nespomenul žiadne herecké mená pre film Uncharted 2. Je však takmer jasné, že sa do hlavnej úlohy vráti Tom Holland a počítať môžeme aj s Wahlbergom. Herec sa v skoršom rozhovore počas tohto roka vyjadril, že dostal informáciu, že si má nechať narásť fúzy,čím sa má presnejšie hodiť do role Sullyho.

Čo hovoríte na to, že sa už pripravuje pokračovanie filmu Uncharted? Patríte medzi fanúšikov a radi si pozriete ďalší film s Nathanom Drakom? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: variety.com; screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -