Dwayne Johnson sa dočkal obrovskej pocty a na Hollywoodskom chodníku slávy sa objavila nová hviezda!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Dwayne Johnson sa každým dňom posúva smerom ku hviezdam a jeho herecká kariéra sa stále stupňuje. Dôkazom tohto veľkolepého úspechu je aj najnovšia pocta, ktorej sa herec dočkal. Niečo, po čom túži nejedna celebrita – Vlastná hviezda na Hollywoodskom chodníku slávy. No za takýmto vyznamenaním nestojí len hercov prirodzený talent a šarm. Počiatky siahajú ešte do minulého storočia, kedy vznikla prezývka „The Rock„. Celý vzostup zažil ešte počas úspešnej profesionálnej kariéry ako zápasník WWE. Síce to nikdy nevyzeralo tak, že by sa mohol zo svojho mostíka odraziť, stalo sa tak. Prvýkrát sa objavil na obrazovke ešte v roku 1999, v televíznych seriáloch That ’70s Show a The Net.

Už v tom čase si ho začali všímať popredné filmové štúdia, ktorých upútalo prirodzené kúzlo tohto mladého a nádejného herca. Prvá ponuka do väčšieho projektu na seba nenechala dlho čakať a Dwayne sa objavil v pokračovaní filmu Múmia. Písal sa rok 2001 a určite si všetci pamätáte ten veľmi nepekný pohľad na Kráľa škorpióna, ktorý vyzeral ako… V skratke, veľmi nekvalitné a lacné efekty. No divákov to bavilo a to bol základ. Aj preto si o rok na to skúsil sólo film zo svojou postavou a Kráľ Škorpión sa stal skutočnosťou.

Zdroj: mastibite.com

Kopa svalov, ktorá stále rástla

Po úlohe vo vyššie uvedenom filme to išlo s hercom jedna báseň. Záujem mať tohto herca vo filme bol obrovský. A som veľmi rád, že práve Dwayne Johnson sa ešte v roku 2003 predstavil v hlavnej úlohe filmu Vitajte v Džungli. Túto akčnú jazdu, plnú vtipov, si určite pamätáte. Herec si jednoducho dokázal to, že sa zaraďuje do kategórie „univerzálny“. Medzi rokmi 20002010 si totižto zahral v každom filmovom žánri a stále viac a viac ukazoval svoj herecký talent. To sa veľmi rýchlo odzrkadlilo vo svete a neskôr prišla veľmi lukratívna ponuka. Zahrať si postavu drsného federálneho agenta Lukea Hobbsa vo filme Rýchlo a Zbesilo 5. Herec sa rozhodol správne a vypracovaná kopa svalov sa stala fenoménom, ktorý chceli mať vo svojom projekte všetci. Stal sa jedným z najlepšie platených hercov v Hollywoode a jeho vyťaženosť nepozná hraníc.

No nebudeme zdržiavať a presunieme sa do roku 2017, kedy nás ešte tento týždeň čaká premiéra filmu Jumanji: Vitajte v džungli. Či sa dočká film úspechu, to ešte nevieme, no zahraničné recenzie nie sú až tak negatívne, ako som očakával. Takže je možné, že bude herec oslavovať dva úspechy za dva týždne. Predsa len, ak sa dočkáte takejto veľkej cti, niečo vo svete znamenáte. Johnson sa v Los Angeles objavil ešte minulý týždeň so svojou priateľkou Lauren Hashian a ich takmer dvojročnou dcérou Jasmine. Bolo to samozrejme kvôli vlastnej hviezde, ktorá už našla svoje právoplatné miesto. Herec svoju radosť vyjadril aj cez sociálnu sieť Instagram, kde na svojom účte pridal príspevok, v ktorom sa vyjadril veľmi jasne.

View this post on Instagram

Symbolic and full circle. 18yrs ago when I first broke into Hollywood, I knew nothing about acting or the business of Hollywood. Nothing. The only thing I knew and was 100% committed to was surrounding myself with good hard working people and the hard work I was willing to put in with my own two hands. I wanted to win, but I was willing to fail, because I knew that my effort was the only thing I could always control. And if I got my ass kicked and failed but gave great effort, I’d always come out the other side a better man. Here we are today, 18yrs later… these same two hands (with more callouses) touching this symbolic cement. My heart is full of GRATITUDE for my family, loved ones and everyone on my team who touches this with me. I’m a very grateful man. And we’re just getting started… #HollywoodWalkOfFame #StarCeremony #TwoHandsPhilosophy ✋🏾🤚🏾

A post shared by therock (@therock) on

Dwayne Johnson a hollywoodsky chodník slávy

Johnson túto pamiatku nazval „symbolic and full circle“, čo si každý z nás môže preložiť podľa seba. Taktiež priznáva, že keď začínal svoju kariéru, o Hollywoode nevedel vôbec nič. No podľa jeho slov bol vždy 100% odhodlaný napredovať vo svojej kariére, nech by to malo do jeho života priniesť aj zlyhania.

„Chcel som vyhrať, no bol som ochotný aj zlyhať, pretože som vedel, že moje úsilie je jediná vec, ktorú som mohol vždy ovládať. A keby ma niekto nakopal do zadku a zlyhal by som, vždy v tom bolo vynaložené úsilie. Zabralo to a vždy som na druhej strane vyšiel ako lepší človek.“

Po celý svoj čas vo filmovom svete nám preukázal, že je dokonalým učňom, ktorý je otvorený novým príležitostiam. Určite tomu vďačí aj jeho charizme, ktorá učarovala nejednému fanúšikovi. Niet sa čomu čudovať, že má na rok 2018 naplánovaných 5 filmov, na ktoré sa určite tešíme. Preto dúfam, že nám herec bude naďalej ukazovať svoj talent a tohto pána si ešte „pár“ tých rokov užijeme na striebornom plátne. Neostáva preto nič iné, ako mu pogratulovať k životnému úspechu a veriť, že sa na jeho konte čoskoro objavia ďalšie.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -