Hovoria o ňom ako o majstrovskom diele. Desivo reálny akčný film ohromil divákov

Nenechajte si ujsť

Dystopický akčný film zbúral kiná

Už tento týždeň do slovenských kín v trhne provokatívny dystopický triler Kolaps (Civil War), ktorý sprevádzajú mimoriadne pozitívne ohlasy. Akčná snímka už má svoju premiéru v USA za sebou a je sa na čo pozerať. Kolaps z trónu zárobkov zosadil aktuálne premietaný blockbuster Godzilla a Kong: Nová ríša a prepísal rekordy známeho štúdia.

Ako informuje Variety, novinka od režiséra Alexa Garlanda v amerických kinách počas úvodného víkendu zarobila 25,7 milióna dolárov. Pre film aj štúdio A24, ktoré za ním stojí, ide o obrovský komerčný úspech. S podobnými tržbami je Kolaps historicky najzárobkovejšou snímkou od A24 a ich prvým filmom, ktorý sa dokázal na trhu Severnej Ameriky dostať na čelo rebríčka zárobkov. Novinka rovnako zaznamenala najsilnejší otvárací víkend filmu s R-kovým ratingom v tomto roku.

Ukazuje kolaps USA

Ústrednou postavou príbehu je novinárka (Kirsten Dunst), ktorá s kolegami cestuje cez nepriateľské a rozdelené štáty Ameriky s nádejou, že urobí rozhovor s prezidentom. Magazín The Hollywood Reporter prirovnáva „road trip“ súčasti filmu k režisérovej snímke, ktorá ho preslávila – O 28 dní…. S tým rozdielom, že namiesto nemŕtvych sú na každom roku vražední civilní vojaci odetí útočnými puškami.

Dystopický triler už pred premiérou sprevádzali nadšené reakcie kritikov. Film na Rotten Tomatoes zaznamenal až 83 % hodnotenie. Prví diváci ho označujú ako znepokojivú realitu dystopických Spojených štátov, ktoré rozdelila občianska vojna a milície. Niektorí v hodnoteniach idú poriadne ďaleko a označujú Kolaps ako majstrovské dielo.

Novinka teraz v zárobkoch ťaží práve z výborných prvých ohlasov, ktoré už sa neobmedzujú iba na kritikov. Spokojnosť s akčnou snímkou prejavujú aj diváci, Kolaps preto svojimi tržbami za úvodný víkend prekonal aj očakávania analytikov. Tí filmu predpovedali zárobky na úrovni 15 až 20 miliónov dolárov.

Musí bodovať aj vo svete

Pre film z produkcie A24 bude teraz kľúčový jeho úspech na medzinárodných trhoch. S rozpočtom 50 miliónov totiž Kolaps predstavuje najdrahší film štúdia, ktoré sa s ním pustilo do veľkého risku. Je otázne, do akej miery bude téma občianskej vojny v USA rezonovať aj v ďalších regiónoch. Sľubné trailery spojené s nadšenými reakciami by však film mali hravo dostať do čiernych čísel. Premiéra na Slovensku je naplánovaná na 18. apríla. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -