EA má v príprave 14 nových titulov. Ktoré z nich vyjdú ešte tento rok?

Nenechajte si ujsť

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

EA, najhoršie štúdio všetkých čias? 

Spoločnosť EA je na videohernom poli veľkým hráčom, ktorý so železnou pravidelnosťou zásobuje pulty obchodov športovými projektami. Pod ich taktovkou vznikajú série ako FIFA, NHL a Madden NFL. Ak by ste sa náhodou príliš v tejto tematike neorientovali, spomínaná firma patrí medzi hráčmi k najviac nenávideným štúdiám.

Jeho zástupcovia si tento štatút vyslúžili kvôli niekoľkým krokom, ktoré spôsobili rozruch a súčasne vyvolali nevôľu u hráčskej komunity. Ešte stále si mnohí pamätajú na takzvanú lootbox kontroverziu, ktorá sprevádzala vydanie Star Wars Battlefront II.

Mnohí sa nedokážu preniesť cez historický revizionizmus, ktorý je reprezentovaný značkou Battlefield, biedne kampane FPS titulov z produkcie EA, prípadne definitívnu elimináciu kreatívnych síl odkúpeného štúdia Bioware.

To sa po komerčnom i kvalitatívnom prepadáku menom Anthem v podstate rozpadlo a nezostal v ňom takmer nikto z pôvodného tímu, ktorý nám kedysi priniesol RPG klenoty ako Star Wars: Knights of the Old Republic, štyri diely science fiction eposu Mass Effect alebo fantasy ságy Dragon Age.

Okrem toho sa EA postaralo o zrušenie mnohých herných projektov zo Star Wars sveta, pričom najlepšie sa za celé roky javil počin s podtitulom 1313. Na obranu danej spoločnosti však musíme spomenúť, že vďaka nej sme sa dočkali Star Wars Jedi: Fallen Order, ktoré bolo splneným snom mnohých fanúšikov.

EA-fifa-21
Zdroj: pgrepublic.com

Čo všetko nás v priebehu terajšieho roku čaká? 

Snáď nemusíme príliš prízvukovať, že sa dočkáme tradičných nových ročníkov športových sérií, ktoré budú pravdepodobne vyzerať nápadne identicky ako predchodcovia. Zaujímavejšie už znie oficiálne prehlásenie, že nás čaká športová IP, ktorá nevychádza pravidelne. Je však otázne, čo presne to bude.

Basketbalovej lige sa primárne venuje štúdio 2K a EA s ich variáciou NBA Live nie je príliš veľkou konkurenciou pre zabehnutého hráča. Je tu šanca, že sa dočkáme reinkarnácie virtuálneho boxu. Predsa len divízia spadajúca pod EA, ktorá niesla príhodný názov Sports, v rokoch 2004 až 2011 pracovala na úspešnej značke Fight Night. Tá bola simuláciou boxovania a v recenziách sa jej mimoriadne darilo.

Množstvo starých klasík opäť na scéne 

Okrem toho nás čaká množstvo remasterov, prípadne remakov. Konkrétne ide o Burnout Paradise Remastered, ktoré sa má pozrieť na Nintendo Switch. Taktiež prichádza návrat real-time strategickej franšízy menom Command & Conquer, na ktorú sa fanúšikovia tešia, nakoľko sa v podstate jedná o vymierajúci herný žáner, ktorého hráčske spektrum a komerčný potenciál sa v posledných rokoch značne znížili.

EA robí tajnosti okolo posledného remaku, ktorý má byť HD konverziou, no nevieme presne, aký titul to bude. Mnohí takmer ihneď začali špekulovať a dúfajú v Mass Effect, čo by bol po trinástich rokoch od pôvodného vydania poriadne emotívny návrat do príbehu generála Sheparda.

Respawn Entertainment aktívne vyvíja VR spracovanie Medal of Honor: Above, pričom to sa momentálne javí ako slušná vojenská strieľačka, ktorá naplno využije možnosti virtuálnej reality. Jej vydania by sme sa taktiež mali dočkať v priebehu tohto fiškálneho roka, ktorý končí marcom 2021.

EA Way Out
Zdroj: kotaku.com.au

Názvy zvyšných titulov predstavené neboli. Vieme, že ide o partnerský hry, ktoré môžu vychádzať v rámci rôznych programov. Možno sa konečne dočkáme avizovaného titulu od Josefa Faresa, ktorý nám priniesol slušný kooperačný experiment A Way Out. A aby sme nezabudli, musíme spomenúť ešte dve mobilné novinky, ktoré rovnako zostali bližšie nepredstavené.

Pre EA sú podľa slov jedného z vrchných predstaviteľov dôležité služby, konkrétne predplatiteľské. Tie by radi priniesli na novú platformu, teda na Steam. Podobný krok by nepochybne príjmy oboch gigantov len znásobil. Súčasne to pravdepodobne predznamenáva, že EA hry budú tradične vychádzať i prostredníctvom konkurenčného poskytovateľa, čo sa za posledné roky nedialo.

Tešíte sa na niektorý zo zmienených projektov, prípadne vás skôr zaujíma služba EA Access na platforme Steam? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: venturebeat.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Amazon Luna je nová herná streamovacia služba, ktorá poskytne množstvo hier za najnižšiu cenu na trhu

Amazon sa v poslednom období radí medzi svetovú technologickú špičku a preto nechcú zaostávať ani v hernom priemysle, kde si pre hráčov pripravili novú...

Videoherná séria Yakuza dostane vlastnú filmovú adaptáciu. Čo od nej čakať?

Yakuza ako film Populárna videoherná séria Yakuza dostane vlastný film. Hráči, ktorí majú radi túto ságu od Segy, budú môcť nachvíľu odložiť svoje ovládače a...

IKEA spája sily s ASUS ROG, aby nám spoločne priniesli cenovo dostupný herný nábytok

IKEA naskočila do sveta technológií už dávnejšie vďaka divízii inteligentných domov a aplikácii AR nábytku, ale teraz nás v spolupráci s ASUS ROG (Republic...

Leon Kennedy a Claire Redfield prichádzajú v prvej ukážke na Netflix seriál Resident Evil: Infinite Darkness

AKTUALIZÁCIA: Capcom oficiálne oznámil príchod animovaného Resident Evil seriálu, ktorý uvidíme na Netflixe v roku 2021. Stalo sa tak na streame Capcom TGS Live 2020,...