Prečo si dal obľúbený herec Eddie Murphy pauzu od herectva?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Aj Vám tak chýbal?

Eddie Murphy patril pred pár rokmi medzi najpopulárnejších hercov na svete. Potom si však dal pauzu, nastalo ticho a prakticky o ňom nebolo počuť. Až do chvíle, kým sa neobjavil v životopisnom filme od Netflixu s názvom Dolemite Is My Name, kde si rovno zahral hlavnú postavu. Snímka bola dobre prijatá a môžeme ju považovať za úspech. Bol to však len začiatok, Eddie plánuje veľký návrat.

Chce totiž natočiť pokračovania svojich najznámejších filmov – Policajt v Beverly Hills  a Cesta do Ameriky. Prvý menovaný film je výborná policajná komédia s ešte lepším soundtrackom. Aj Cesta do Ameriky je komédia, tentokrát sledujúca príbeh africkej kráľovskej rodiny, ktorá prišla do USA. Nebude to ale vôbec ľahké, keďže obe snímky majú cez 30 rokov.

Eddie sa prednedávnom vyjadril pre portál vanityfair.com a prezradil, prečo opustil svetlá reflektorov na niekoľko rokov:

„Asi pred ôsmimi rokmi som si povedal, že je čas dať si pauzu a netlačiť na filmy tak veľmi, ako som zvykol. Riešiť všetko okolo toho, všetky veci s režisérom a scenáristami tak, aby to fungovalo, chce veľa úsilia a je to namáhavé. Dostal som sa do takého bodu vyhorenia pri natáčaní filmov, že keby som bol malý chlapec, rozplakal by som sa.“

Eddie Murphy si dal pauzu
Zdroj: geektyrant.com

Niekoľko filmov ročne

Na začiatku milénia zvykol Eddie Murphy hrať v niekoľkých filmoch ročne. Objavil sa v dielach ako Shrek, Dr. Dolittle, Strašidelný dom, Dreamgirls či Norbit. Neskôr sa dostal do štádia vyhorenia a rozhodol sa dať si pauzu. Taktiež sa priznal, že sa necítil vo svojej koži a prezradil, prečo bol smutný:

„Už len kvôli tomu, že som sa nachádzal na pľaci. Filmy na vysokej úrovni som natáčal od veľmi mladého veku a robil som ich nepretržite. Sedenie v prívese, čakanie a všetko okolo toho. Natáčanie filmu je o spolupráci. Kariéra umelca nie je stredobodom môjho života, sú ním moja rodina a moje deti. Vzťah s nimi je pre mňa to najdôležitejšie, až potom je na rade všetko ostatné. Mám 10 detí a som s nimi, som súčasťou ich života.“

K téme ďalej dodal: „Človek si musí stanoviť nejakú rovnováhu medzi kariérnym a osobným životom. S filmami som začínal keď som mal 20, zúčastnil som sa konkurzu do SNL (Saturday Night Live) keď som mal 18, to bolo už pred 40 rokmi. Takže som stál pred križovatkou,  kde som si uvedomil, že je čas ísť do úzadia a stať sa otcom.“

Nakoniec to zhrnul: „Teraz chcem robiť veci (filmy), ktoré majú pre mňa emočný význam a skutočne ma zaujímajú, nielen kvôli peniazom.“

eddie murphy
Zdroj: theactionelite.com

Vyzerá to, že Eddie Murphy naozaj potreboval pauzu. Teraz sa však môže plný entuziazmu znova pustiť do procesu natáčania filmov. Počas toho ako bol preč, sa mohol venovať rodine a dobiť baterky. Nám nezostáva nič iné, než mu držať palce a čakať na jeho ďalšiu snímku. Premiéra Cesty do Ameriky 2 je naplánovaná na 17. decembra 2020.

Tešíte sa na Eddieho návrat? Vyjadrite sa do komentárov.

Zdroje: screenrant.com, vanityfair.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -