Zrežíruje si Edgar Wright v budúcnosti komiksovku? S DCEU to vyzerá sľubnejšie, ako s Marvel Studios!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Určite si pamätáte, keď známy režisér Edgar Wright opustil film Ant-Man len rok pred jeho vydaním. Do projektu pritom vložil osem rokov svojej usilovnej snahy a jedinečnej kreativity. Režisér sa však vyjadril, že situáciu žiaľ ovplyvnili nezhody medzi ním a štúdiom Marvel – práve preto od filmu odišiel. Len nedávno sa Edgar Wright k okolnostiam jeho odchodu vyjadril presnejšie. Podľa jeho slov chcel natočiť Marvel film, ale Marvel nechcel natočiť typický Edgar Wright film.

Nešlo o prvý prípad, kedy Marvel nesúhlasil s režisérom ohľadom kreatívneho smeru projektu. Napríklad režisérka Patty Jenkins odišla od filmu Thor: Temný Svet a neskôr natočila Wonder Woman pre DC. Pre obranu Marvelu však treba uznať, že spraviť film podľa ich špecifického receptu nemusí byť pre filmárov, ktorí nedokážu potlačiť svoju kreativitu jednoduché. Štúdio taktiež na predošlú prácu režisérov na filme nezabúda a ich meno z titulok nevymaže.

antman edgar wright
Ant-Man mohol byť v podaní Wrighta celkom rizdielny; zdroj: collider.com

Edgar Wright a jeho budúci komiksový film

Aj napriek nepríjemnej skúsenosti s Marvelom to nevyzerá, že by sa Wright opäť rád nepustil do superhrdinskej komiksovky. Pri rozhovore s portálom Screen Geek odpovedal Edgar Wright na otázku ohľadom záujmu natočiť DCEU film nepriamo, no nápad nezavrhol. Priznal sa však, že komiksy od DC dobre nepozná a pred rozhodnutím by sa s nimi musel oboznámiť.

Jasne to neviem. Ich superhrdinov (DC) príliš dobre nepoznám, takže vám neviem povedať, aký film by som presne chcel natočiť.

Definitívne rozhodnutie, či by si Wright ešte v budúcnosti chcel zrežírovať komiksovku nepoznáme. Z rôznych rozhovorov a prehlásení je však jasné, že režisér je otvorený čomukoľvek. Či už by sa teda spolu s Warner Bros. pustil do jedného z nadchádzajúcich projektov alebo nie, aký typ superhrdinského filmu by sa mu najviac hodil? Sadol by mu The Flash?

Flash bez režiséra edgar wright
Aj keď sa rozpráva o dvojici Lord a Miller, film The Flash je stále bez režiséra; zdroj: youtube.com

Jediný problém, ktorý by muselo štúdio prekúsnuť je Wrightová kreativita. Ona samotná nie je problém, režisér je však spokojný iba ak má nad svojimi projektmi absolútnu kontrolu zo všetkých strán, vrátane príbehu i scenára. Darovalo by mu teda DC Comics jeden z ich príbehov? Momentálne môžeme očakávať 3 až 4 DCEU filmy ročne, je teda celkom pravdepodobné, že Wrightovi sa jeden z nich v budúcnosti ujde.

Máte radi režiséra komédií Edgara Wrighta? Čo by ste vraveli nato, že by natočil film v univerze DCEU? Jeho najnovší film s názvom Baby Driver vyjde už 27. júna. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -