Režisér Edgar Wright sľubuje s hororom Last Night in Soho intenzívny zážitok

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Edgar Wright a jeho Last Night in Soho

V novom rozhovore pre internetový portál Empire prezradil režisér Edgar Wright nové informácie ohľadom jeho nasledujúceho filmu – Last Night in Soho. Film opísal ako veľmi odlišný od jeho predošlej tvorby, pri ktorej sme boli zvyknutí skôr na odľahčenejšie filmové počiny. Wright niečo málo prezradil aj o dvoch ústredných postavách, ktoré stvárnia herečky Thomasin McKenzie a Anya Taylor-Joy.

McKenzie si zahrá módnu dizajnérku, Taylor-Joy bude začínajúcou speváčkou. Vo filme sa objaví aj herec Matt Smith, ktorého rola je zatiaľ neznáma. Bude sa jednať o psychologický horor zameraný na atmosféru a vťahujúcu vizuálnu stránku. Film by sa mal niesť v duchu hororov, ktoré vznikali v 60. rokoch. Wright sa ku Last Night in Soho vyjadril nasledovne:

„Bude sa jednať o veľmi odlišný film od mojej predošlej tvorby. Stále som mal rád filmy, z ktorých pomaly vznikne niečo, čo diváci nečakajú a veľa mojich predošlých filmov má túto vlastnosť. Last Night začína ako psychologický film, ktorý je každou minútou čoraz intenzívnejší. Taktiež ma vždy lákalo natáčať filmy, ktorých žánre mi chýbajú. Chýba mi špecifický typ psychologického hororu, ktorý by ste mohli vidieť skôr v 60. a 70. rokoch. Tieto horory mali operatickú kvalitu a v mojom novom filme využívam rovnakú filmovú reč.“

Last Night in Soho
Zdroj: twitter.com

Inšpirácia 60. rokmi

O príbehu filmu veľa nevieme. Avšak Wright potvrdil, že sa bude jednať o psychologický horor v duchu klasík ako Teraz sa nepozeraj (1973) a Hnus (1965). Dajte týmto výborným filmom šancu a budete mať o Wrightovom novom filme oveľa lepšiu predstavu. Wright napísal scenár spolu s Krysty Wilson-Cairns. Príbeh sa odohráva v Londýnskej štvrti Soho.

„Uvedomil som si, že som nikdy nenatočil film v centre Londýna. Konkrétne Soho, kde som strávil posledných 25 rokov veľa času. Pri Hot Fuzz a Shaun of the Dead som tvoril niečo o miestach, kde som vyrastal. Last Night in Soho je o mieste, na ktorom existujem teraz.“

Last Night in Soho
Zdroj: empireonline.com

Premiéra Last Night in Soho bola bohužiaľ kvôli koronavírusu presunutá až na budúci rok. Film si pozrieme až 29.04.2021. Dovtedy nám ostáva iba čakať na trailery, ktoré nám dajú lepšiu predstavu o tom, ako bude film vyzerať. Jedno je ale isté, bude to výnimočná udalosť v hororovom žánri, ktorú fanúšikovia hrôzy netrpezlivo očakávajú.

Tešíte sa na nový počin Edgara Wrighta? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -