Edgar Wright bude režírovať mrazivý triler The Chain. O čom film bude a kedy sa ho dočkáme?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Edgar Wright a jeho nadchádzajúci projekt The Chain

Režisér Edgar Wright má veľmi dobre premyslenú svoju filmovú budúcnosť. Momentálne dokončuje práce na svojom ambicióznom horore Last Night In Soho a hneď ako ho dokončí, sa tento tvorca už teraz klasických komédií púšťa do ďalšieho temnejšieho projektu. Bude ním triler The Chain, ktorý natočí pre štúdio Universal.

The Chain je adaptáciou rovnomennej knihy z roku 2019 spisovateľa Adriana McKintyho. Edgar Wright bude film režírovať a o scenár sa postará Jane Goldman. Tú môžeme poznať najmä vďaka scenárom k filmom ako napríklad oba diely Kingsman, alebo X-Men: Prvá trieda. Produkovať budú Eric Fellner, Tim Bevan, Nira Park a Shane Salerno.

The Chain
Zdroj: amazon.com

The Chain bude rozprávať príbeh Rachel, ktorá sa dozvie, že niekto uniesol jej 11-ročnú dcéru a jediný spôsob, ako ju môže zachrániť, je uniesť ďalšie dieťa. Ak Rachel odmietne hrať túto zlovestnú úlohu, jej dcéra zomrie. Toto spustí sériu únosov, po ktorých je kniha pomenovaná. Na jej ceste za pretrhnutím tejto reťaze ju sledujeme ako obeť, únoscu a kriminálničku.

Kniha The Chain bola pre jej spisovateľa McKintyho obrovským úspechom. Dielo bolo publikované v 41 krajinách a v 20 z nich sa kniha stala bestsellerom. Pre Wrighta sa takto jedná o ďalší veľmi ambiciózny filmový projekt. Medzi jeho ostatné plánované filmy patrí aj adaptácia knihy Simona Stephensona Set My Heart to Five. Príbeh o androidovi, ktorý sa emocionálne prebúdza.

Edgar Wright
Zdroj: squarespace-cdn.com

Edgar Wright odbočuje od komédií

Spolu s jeho súčasne dokončovaným psychologickým hororom Last Night In Soho sa jedná po jeho komédiách o ďalší serióznejší projekt. Wright navyše založil so svojimi partnermi Joeom Cornishom a Rachael Prior produkčnú spoločnosť Complete Fiction, ktorá by mala v spolupráci s Netflixom vyprodukovať až 3 televízne seriály. Vyzerá to tak, že nás čaká nová éra temnejšej filmografie Edgara Wrighta.

Páči sa vám temnejší smer, akým sa Edgar Wright s filmom The Chain uberá?

Zdroj: indiewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -