Exkluzívny William Bonaccorso rozhovor

Fan trailery existujú od počiatku internetu, ako ho dnes poznáme. Možno práve preto dostávajú títo nezávislí tvorcovia mnoho pracovných ponúk od rôznych filmových štúdií. Predvčerajškom sme vám ukázali tvorbu mladíka menom William, ktorá si úspech našla dokonca aj na Reddite. V redakcii sme obdržali výbornú odozvu na samotného tvorcu. Práve vďaka tomuto faktu sme sa rozhodli ho kontaktovať. William nám v priebehu jedného dňa poskytol celý rozhovor, o ktorý sa s vami chceme podeliť!

Williamova úžasná tvorba vyzerá takto:

Rozhovor

Redaktor: Zdravím William! Kontaktoval som vás kvôli vašej výbornej práci, ktorú sme mali možnosť vidieť na Youtube. Žiaľ, zatiaľ toho o vás veľmi veľa nevieme. Chceli by ste nám niečo o sebe povedať?
William: Zdravím, volám sa William Bonaccorso. Momentálne bývam v Sydney a mám 16 rokov.
Redaktor: Podľa mnoho ľudí vyrábaš veľmi profesionálne trailery, ktoré by sa mohli rovnať tým, ktoré sú vyrobené v Hollywoode. Ako si sa vôbec dostal k editovaniu a tvorbe trailerov?
William: K celému editovaniu trailerov som sa dostal po tom, čo vyšiel teaser na film Star Wars: Sila sa prebúdza. Takže môj prvý fan-made trailer vyšiel už pred dvoma rokmi.
Redaktor : Ako vidíme, tak tvoje trailery sú zväčša zo Star Wars. Môžeš nám prezradiť tvoju obľúbenú postavu?
William: Tak samozrejme, Star Wars je asi to najlepšie, čo ma v živote mohlo stretnúť. Vlastním dokonca kolekciu svetelných mečov, repliky viacerých lodí a taktiež Blu-Ray kolekciu filmov. Keby som si mal vybrať najobľúbenejšiu postavu, tak by ňou bol Jar Jar Binks “Haha!”. Nie, bol by to Darth Vader, lebo je to badass!
Redaktor: Tvoj trailer na film “Revenge of the Sith” doslova vybuchol na internete. Trailer sa taktiež ukázal v trendoch na Youtube. Ako sa cítiš po takomto úspechu?
William: Pred vydaním “Revenge of the Sith” traileru som mal len okolo 52 odberateľov na Youtube a skôr som to robil pre vlastnú zábavu ako pre divákov. Po vydaní traileru stúpol počet divákov enormne. Môj Youtube kanál má momentálne okolo 800 odberateľov. Chcel by som sa taktiež každému veľmi poďakovať za podporu, ktorú dostávam.

Temný Rytier v štýle Logana:

Redaktor: Ako dlho ti asi tak približne trvá spraviť jeden Fan Trailer?
William: Väčšinou to záleží na tom, aký trailer editujem. Na mojom poslednom traileri som pracoval asi deň alebo dva… Ale napríklad trailer na Rogue One som mal spravený za necelých 6 hodín. Taktiež si myslím, že to závisí od schopností jednotlivca.
Redaktor: Je to ťažké nájsť to pravé orechové pre Trailer? Myslím tým správne scény a správna hudba v ten pravý čas.
William: Ani veľmi nie… Pravdupovediac, niektoré filmy mám už tak napozerané, že viem kedy použiť určitú scénu, aby celkový výsledok vyzeral úžasne. Proces vyzerá podobne aj s hudbou.
Redaktor: Rozmýšľal si niekedy nad tým, že by si robil editovanie profesionálne? Pre firmy ako sú LucasArts atď.
William: Ešte stále rozmýšľam. Neviem prečo, ale vždy som chcel byť režisér alebo producent. Keby sa mi nevydarilo ani jedno z toho, tak by som sa určite dal na to editovanie pre LucasArts.

Sila sa Prebúdza v štýle Suicide Squad:

Redaktor: Tvoje schopnosti v editovaní sú veľmi vzácne. Kontaktoval ta už niekto s pracovnou ponukou?
William: Nie, zatiaľ nikto. Ešte minulý týždeň som mal len 52 odberateľov a taktiež som ešte veľmi mladý.
Redaktor: Aký máš názor na Star Wars Prequely? Veľa ľudí na nich nadáva. Čo si o nich myslíš ty?
William: Vieš čo… Milujem všetky, čo vyšli a netreba ich vôbec hejtovať. Samozrejme, prequely majú viac chýb ako originálna trilógia ale no tak – je to Star Wars. Samozrejme, že milujem originálnu trilógiu, s ktorou sa spája určitá nostalgia, ale prequely určite neboli tak zlé. Myslím si, že sila sprevádzala celú ságu!
Redaktor: Ďakujem, že si sa s nami podelil o tvoje skúsenosti a myšlienky, William! Skoro každý, kto videl tvoje trailery, lapal po dychu. Ja taktiež a ako redaktor ti držím palce do budúcnosti. Je tu ale ešte niečo, čo by si chcel odkázať svojim fanúšikom?
William: Áno, chcem. Ľudia musíte si ísť za svojimi snami! Ja som šiel z priemerných 100 videní na 100 tisíc v jednom týždni. Ak to dokážem spraviť ja, tak to dokáže každý. Taktiež by som vás chcel požiadať o subscribe na môj Youtube kanál pre viac trailerov a nezabúdajte… Sila nás bude sprevádzať vždy a všade!

 

Za celú redakciu ďakujeme Williamovi za rozhovor a už sa tešíme na jeho budúcu tvorbu!