Hra minulého roka, Elden Ring, sa dočká rozšírenia s názvom Shadow of the Erdtree

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Hra roka sa opäť hlási o slovo

Spoločnosť FromSoftware vo februári predchádzajúceho kalendárneho obdobia prišla s návratom na hernú scénu a ukázala konkurenčným vývojárom ako má vyzerať poctivé akčné RPG skutočne masívnych rozmerov. Áno, Elden Ring sa zaslúžene stal hrou roka a teraz to vyzerá, že ho rozšíri samostatné DLC. Čo o ňom momentálne vieme?

Ak vám náhodou ušla existencia najväčšieho projektu posledných rokov (a nepochybne najrozsiahlejšia hra známeho východného štúdia), museli ste minulý rok kompletne prespať. Neprešiel totiž ani len týždeň, čo by nejaká spravodajská redakcia či herný YouTube kanál neprišli s obsahom venujúcim sa starému prsteňu. Naozaj, v hernej sfére bolo meno práve tohto titulu zďaleka najskloňovanejšou položkou.

Či už šlo o komplikovane postavené questy, move sety protivníkov, rôzne buildy, stopy v príbehu, ktoré dohromady dávali epickú mozaiku hodnú samostatnej fantasy knihy. O tom všetkom hráči vášnivo diskutovali, písali, prípadne jednotlivé aspekty podrobne a do najmenších detailov rozoberali.

Zdá sa pritom, že aj tento rok sa budú nadšenci Elden Ringu pomerne aktívne venovať. Momentálne to vyzerá tak, že nás čaká plnohodnotné rozšírenie príbehu i hrateľnosti, ktoré nám opätovne umožní vstúpiť na pôdu The Lands Between.

O čom bude DLC k titulu Elden Ring?

Fanúšikov zrejme neprekvapí, že rozšírenie bolo odprezentované tajuplným spôsobom a v podstate nič konkrétne o ňom aktuálne nevieme. Dočkali sme sa totiž iba názvu a akéhosi tematického obrázku, ktorý však zásadné informácie nepredáva, práve naopak. Vyvstávajú z neho skôr otázky.

DLC k RPG Elden Ring ponesie názov Shadow of the Erdtree, takže sa bude zrejme venovať ústrednému stromu, ktorý ostrieľaní bojovníci veľmi dobre poznajú z pôvodnej hry. Tomu odpovedá i obrázok z DLC. Ten bol zverejnený súčasne s prezradím názvu a existencie samotného projektu.

Elden Ring DLC - Shadow of the Erdtree
Zdroj: gamesradar.com

Zo zahraničných zdrojov vieme, že rozšírenie by sa aktuálne malo nachádzať vo vývojovej fáze. To je zrejme aj dôvod, prečo sme z neho nič (okrem vyššie priloženého koncept artu) nevideli. Príbeh, rozsiahlosť a prípadné inovácie v rámci hrateľnosti sú aktuálne zahalené clonou neznáma. A nejakú dobu to tak aj zostane.

Súčasne, takéto predstavenie by nám mohlo zákonite naznačovať, že pôjde o niečo aspoň trochu väčšie a príbehovo zásadnejšie. Pochopiteľne, s istotou to v aktuálnej fáze prehlásiť nevieme, no samostatný názov a jasne vymedzené zasadenie nás k tomu, logicky, vedie.

Vydanie čoskoro?

V najbližšej dobe zrejme nie. Ak teda vychádzame z minima informácií, ktoré nám boli poskytnuté. Takisto to aktuálne vyzerá, že sa pôvodne s rozšírením nerátalo. Ak teda vezmeme v úvahu, ako vychádzali predošlé expanzie k FromSoftware hrám. Spravidla sme o nich vedeli iba pár mesiacov po vydaní pôvodných projektov a nakoniec boli vypustené do sveta do jedného roka.

To nám naznačovalo, že sa s nimi plánovalo od prvopočiatku a nevznikli až po komerčnom či kritickom úspechu. Ťažko povedať, prečo sa s DLC pre Elden Ring nerátalo od začiatku (a či to tak naozaj je), avšak evidentne nebolo isté, či vyjde alebo nie. Každopádne, o ďalších správach či detailoch vás budeme s postupom času informovať.

Ako na vás pôsobí Elden Ring DLC s názvom Shadow of the Erdtree? Myslíte, že pôjde o rozsiahlu záležitosť, prípadne niečo menšie a nie až tak zásadné? Pokojne sa podeľte o svoje názory a domnienky prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -