Elden Ring predstavuje hrateľnosť vo štvrťhodinovej ukážke, ktorá pôsobí výborne

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Najambicióznejší projekt štúdia FromSoftware?

Štúdio FromSoftware plánuje návrat vo veľkom štýle. Očakávaný Elden Ring ukázal hrateľnosť a zdá sa, že pôjde o najveľkolepejší projekt týchto autorov. Podľa ukážky na nás čaká obrovský otvorený svet, temné dungeony plné oponentov, tradičný gameplay balansujúci na pomedzí fantastického Sekiro: Shadows Die Twice a dnes už legendárnej trilógie Dark Souls. Bude toto najlepšia Souls hra všetkých čias? Je to možné…

Som fanúšikom Dark Souls, Demon’s Souls a vlastne úplne všetkého, čo FromSoftware vyprodukovalo od príchodu vizionára Miyazakiho. Preto je pomerne neprekvapivé, že prichádzajúci Elden Ring vo mne vzbudzuje kŕčovité pohyby a takmer instantné výskanie, To pramení z nevysloviteľného nadšenia a nedočkavej chuti zahrať si najväčšiu hru Miyazakiho tímu.

A že bude najväčšia, o tom už niet žiadnych výrazných pochýb. Aktuálne ukázaná hrateľnosť, respektíve video k Elden Ring, nám umožňuje spoznať mantinely sveta, uzrieť niekoľkých protivníkov a pochopiť, akým smerom sa vývojárske zoskupenie vydalo tentokrát. A vyzerá to teda úžasne.

Hrateľnosť Elden Ring je epická…

Aby som všetko uviedol na pravú mieru, najnovší prírastok do hardcore rodiny sa odlišuje najmä zapracovaním otvoreného sveta. Niekto síce môže argumentovať, že aj pôvodné Souls tituly pripomínajú open world, avšak si musíte uvedomiť, že šlo o dômyselné koridory. Tie boli šikovne a logicky prepojené, čím tvorcovia vytvorili efekt žijúceho a celistvého prostredia, avšak len ťažko by ste mohli označiť prvé, prípadne druhé Dark Souls za legitímny otvorený svet.

Elden Ring ale disponuje otvoreným svetom v pravom zmysle tohto výrazu. Predstavená mapa vyzerá náramne rozľahlo, priestranne a viacvrstevnato. Nemali by ste sa však obávať, nakoľko z titulu nezmiznú klasické dungeony ani koridorové lokácie. Akurát sú všetky implementované do schémy otvoreného sveta, pričom takto na pohľad to vôbec nepôsobí márne. Prostriedkom cestovania bude nadprirodzený kôň, z ktorého dokonca viete sekať na rôzne smery, takže sa s ním počíta i v akčnom elemente.

Útržky videa pritom odhaľujú aj tradičné postavenie oponentov, ktorí majú čo možno najviac znepríjemniť váš prechod naprieč konkrétnym prostredím. Bude pritom zaujímavé sledovať ako sa tvorcovia popasujú s niečím takto kolosálnym. Aktuálne to pôsobí tak, že uzavreté elementy FromSoftware sú zakotvené do veľkého prostredia, no je otázne ako to vo výsledku zafunguje. Z nedávnej minulosti možno použiť hneď niekoľko počinov, ktoré na zbytočnú otvorenosť skôr doplatili.

elden ring hrateľnosť mapa
Zdroj: gameinformer.com

Sekiro meets Ostrava of Boletaria

Čo sa samotnej hrateľnosti týka, podľa všetkého pôjde o klasické akčné RPG s vylepšovaním, brneniami a početnými chladnými zbraňami. Čakajú na nás rozmanité buildy (mnohé z nich sú aj predstavené v ukážke) a k nim prispôsobený spôsob boja. Radi by ste lokáciami pobehovali s veľkým štítom a ostrým jednoručným mečom? Môžete. Obojručný meč a brutálne porciovanie groteskných monštier? Pokojne.

Že vám viac imponuje magická palica a vyvolávanie kúziel? Taktiež v tom autori nevidia žiaden problém. Novinkou je stealth build, keďže po influencii výborne prijatého eposu o shinobim a lordovi Kurovi, sa tím FromSoftware rozhodol pracovať aj s týmto doteraz neprebádaným rozmerom.

Chýbať nebudú ani iní hráči, ktorí do vášho sveta prídu pomáhať alebo ničiť. Zaujímavým prírastkom je privolávanie Souls spolubojovníkov. Tí sú ovládaní umelou inteligenciou a dokážu pomerne efektívne bojovať, čo pridáva do hrania i nový prvok vítanej taktiky.

Dátum vydania prichádza

Elden Ring má momentálne vyjsť dvadsiateho piateho februára 2022. Na RPG epos sa môžu pripraviť majitelia konzol PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Xbox Series S. Ochudobnení nebudú ani majitelia osobných počítačov a do novinky sa tak pustí takmer každý s nejakou súčasnou platformou.

Ako to nakoniec dopadne ukáže až čas, avšak povesť FromSoftware hovorí, že by sme sa mali pripraviť na kvalitný titul, ktorý na konci roka pozbiera niekoľko dôležitých ocenení. A v to osobne dúfam aj ja.

Čo hovoríte na hrateľnosť Elden Ring? Pozdáva sa vám otvorený svet alebo by ste si priali tradičnejšiu Souls hru? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -