Elektrické BMW 7 bude mať viac koní ako spaľovací variant. Nemci začínajú novú éru

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pripravte sa na poriadne nabitý kúsok, pretože elektrické BMW 7 bude začiatkom novej éry v nemeckej prestížnej automobilke. Bavori totiž pracujú na niečom, čo budeme môcť prevetrať na viacerých povrchoch.

Pripravované BMW radu 7 s označením M760i bude mať namiesto V12 motoru s objemom 6,6 litrov elektrický pohon. Tvorcovia taktiež pracujú na novinke vyšších krútiacich momentov, vďaka ktorým sa bude vozidlo schopné pohybovať aj na horách.

elektrické BMW 7
Zdroj. carscoops.com

Aký výkon v sebe skrýva nové elektrické BMW 7?

Najnovšia verzia novej generácie – pod názvom Mi7 alebo i7 M60 – bude mať nulové emisie a vo vnútri sa skrývajú až dva elektromotory. Tie dokopy kombinujú neuveriteľne silný výkon, ktorý sa vyšplhal na 650+ konských síl.

Elektrický model bude novým vlajkovým modelom, ktorého batéria nesie kapacitu nad 100 kWh a dokáže pokoriť vzdialenosť až 644 km na jedno nabitie. Koľko bude trvať nabíjanie nevieme, ale najnovšie EV nastavenia vozidla budú kompatibilné so systémami rýchlejšieho nabíjania, čo výrazne skráti dobu čakania.

elektrické BMW 7
Zdroj: motor1.com

Automobilka pripravuje aj hybridný model

V dielni vývojárov automobilky BMW sa okrem iného nachádza aj plug-in hybridný model M750e v kombinácii 3-liter turbo a elektrický motor. Vozidlo by malo byť náhradou súčasnej 750i a taktiež by mohlo obsahovať približne 500 koní.

Na zozname sú aj ďalšie EV modely – jednomotorové i740 s pohonom zadných kolies a AWD s dvojmotorovým pohonom i750 obsahujúce konvenčné hnacie ústrojenstvo.

Oficiálny debut novej generácie BMW radu 7 tak skoro nečakajte, ale výrobcovia by nám ich mohli odhaliť niekedy v priebehu roku 2022. Na niektoré elektrické modely si počkáme ešte dlhšie. Tie však budú mať neľahkú konkurenciu z iných automobiliek, keďže modely ako Porsche Taycan a Tesla Model S sa nedajú tak ľahko zahanbiť. Zaostávať určite nebudú ani Audi E-Tron GT, Jaguar XJ alebo Marcedes EQS.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na nové elektrické BMW 7? Bude schopné postaviť sa konkurencii alebo nás čaká sklamanie? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -