Elektrická Škoda Enyaq bude oficiálne predstavená už čoskoro

Nenechajte si ujsť

Škoda Enyaq už o pár týždňov

Česká automobilka predstaví na svoje 125. výročie nové SUV. Jedná sa o elektromobil Škoda Enyaq iV, auto, ktoré bude ich prvé v danej kategórii. Toto elektricky poháňané SUV má v pláne pokoriť aj Teslu Y. Auto bude kratšie ako zlatá klasika, Octavia. No na druhej strane podľa automobilky v nej bude toľko miesta ako v ich SUV, Kodiaqu.

O Enyaqu budeme zatiaľ len teoretizovať

Nemôžeme toho zatiaľ veľa narozprávať čo sa týka vzhľadu, výkonu, ceny a podobne. Všetky podrobnosti sa totižto dozvieme až 1. septembra, na svetovej premiére v hlavnom meste Českej republiky, v Prahe.

Zatiaľ však vieme len niečo málo o Enyaqu iV. Napríklad, že základná modulárna platforma, ktorú bude auto využívať, pochádza z koncernu Volkswagen. A aj to zaručuje kvalitu.

Škoda Enyaq
Zdroj: motor1.com

Druhé elektrické auto českej automobilky

Po Citigoᵉ iV, malom mestskom autíčku, je práve toto SUV druhé elektrické, sériovo vyrábané auto od Škody. Pri kúpe auta budeme mať na výber niekoľko variantov. A to z 3 veľkostí batérie, a 5 výkonnostných, kde bude maximálny nabíjací výkon až 125kw.

Na jedno nabitie by sme mali vedieť prejsť až 500 km, čo znamená, že auto pri bežnom mestskom používaní nebudeme musieť nabíjať každý deň, ako pri niektorých elektromobiloch. Okrem toho si budeme môcť vybrať aj pohon kolies, a to už pre klasické SUV pohon na všetky štyri kolesá, alebo len na zadné.

Škoda Enyaq
Zdroj: motor1.com

Škoda vsádza najmä na komfort

Okrem zaužívanej kvality, na ktorú sme u Škody zvyknutí, sa pri Škoda Enyaq môžeme tešiť aj na komfortné cestovanie, takisto ako aj na nádherný dizajn. Ten nám však zatiaľ nebol úplne odkrytý a tak sa môžeme pozrieť len na zamaskované fotky.

Moderné SUV si budeme môcť zrejme zakúpiť už začiatkom roka 2021. Avšak treba poriadne sledovať septembrovú premiéru, kde sa dozvieme všetky informácie vrátane ceny.

Škoda Enyaq
Zdroj: motor1.com

Najsilnejšie auto od Škody

Aj pri elektrickom SUV nebude chýbať populárny RS-kový balíček. Ten by nám mal zaobstarať až 320 koní, čo je o 50 viac, ako má ich najvýkonnejšie sériovo vyrábané auto súčastnosti, 280 koňový Superb.

Čo hovoríte na prvé elektrické SUV z výroby českej automobilky, myslíte si, že porazia v predajoch aj Teslu Y?

Zdroje: skoda-auto.sk, motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -