Mercedes pochoval ďalšiu legendu spaľovacích motorov. Tento raz elektrifikuje G-čko

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Elektrický Mercedes G

Mercedes predstavuje plne elektrický model G. Legendárny automobil dostáva kabát futuristického, svetiel-plného dizajnu. Nižšie si môžete pozrieť oficiálne odhalenie nového G-čka:

Luxusný off-roader a akýsi symbol prepychu zároveň, nový, plne elektrický model legendárnej G-Class, sa stáva realitou po tom, čo nás Mercedes dávnejšie ohúril konceptom EQG. Teraz sa dozvedáme, že koncept opúšťa stoly dizajnérov a bude mieriť do tovární.

Pre niektorých veľký šok, pre iných logické rozhodnutie. Tak či onak, táto zmena z emisného monštra na moderný elektromobil sa dala očakávať. Obzvlášť po tom, čo GMC oživilo legendárny Hummer v elektrickej verzii.

Mercedes EQG (v konceptuálnej verzii) používa 4 elektromotory. Očakáva sa dojazd cez 600 kilometrov a možnosť ultra-rýchleho 200kW nabíjania. To všetko by malo na cesty doraziť o pár rokov, pričom predaj vozidiel začína v roku 2024.

Čo si o novom G-čku myslíte? Je podľa vás prechod na elektromotor a batérie správnym rozhodnutím? Váš názor nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -