Cupra Tavascan je koncept elektrického SUV od dcérskej spoločnosti Seat

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vyzerá to tak, že sa dcérskej spoločnosti SEATu zapáčila výroba SUV vozidiel. Po „osamostatnení“ od materskej spoločnosti sa Cupra vydáva veľmi zaujímavou cestou. Ich najznámejším a zároveň prvým sériovo vyrábaným modelom je Cupra Ateca, ktorá je nástupcom SUV-čka SEAT Ateca. Tento rok ešte stihli predstaviť koncept Cupra Formentor, teda hybridné kupé-SUV, ktoré sa inšpirovalo SEATom Tarraco.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Teraz nám odhaľujú ďalší koncept, tentokrát s názvom Cupra Tavascan. Stále teda platí to, že sa názvy jednotlivých vozidiel budú inšpirovať španielskymi mestami, dedinami a ostrovmi. Najväčším prekvapením je samotný dizajn, ktorý stelesňuje osamostatnenie sa značky Cupra. So SEATom totižto nemá takmer nič spoločné, keďže si budujú vlastnú identitu.

Cupra Tavascan je nové elektrické SUV

Koncept si svoju premiéru odbije na frankfurtskom autosalóne, ktorý bude prebiehať od 12. do 22. septembra. Tam bude debutovať aj BMW X6 v špeciálnej farbe Vantablack VBx2, o ktorom sme vás informovali nedávno. Každopádne, späť ku Tavascanu. V jednoduchosti ide o elektrické kupé-SUV. Áno, novinka od automobilky Cupra sa bude namiesto tankovania nabíjať.

V kategórii elektromobilov už predsa majú skúsenosť po Cupra e-Racer, ktorý patrí na pretekárske trate. Tavascan sa chváli dvoma elektromotormi, ktoré po sčítaní prinášajú výkon 306 koní (225 kW). Motory sú posadené na oboch nápravách vozidla. A za koľko to novinka vytiahne na stovku? Vraj to bude za menej ako 6,5 sekundy. Dojazd auta by mal na jedno nabitie vychádzať na pekných 450 kilometrov.

Minimalistický interiér prinesie na palubnú dosku hneď dva displeje. Jeden bude slúžiť ako virtuálny kokpit, zatiaľ čo ten druhý ako multimediálny digitálny panel. Ten bude mať 13 palcov a môže byť nasmerovaný buď na vodiča alebo spolujazdca. O niečo menší virtuálny kokpit príde s rozmerom 12,3 palcov. Zvnútra sa taktiež môžeme tešiť na ambientné LED osvetlenie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Myslíte, že nám Cupra nabudúce už prinesie niečo iné ako SUV alebo crossover? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: carthrottle.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -