Elektrický Jaguar XJ vyzerá na najnovších fotografiách naozaj vynikajúco aj cez maskovanie

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najnovšie fotografie nám konečne odhaľujú, ako bude vyzerať elektrický Jaguar XJ. Aj keď ho síce ešte nevidíme dokonalo, keďže je zahalený kamuflážou, už teraz nás telo pripravovaného sedanu dokáže zaujať.

Ako keby ste na svoj automobil navliekli plášť, pod ktorým sa skrýva oveľa viac záhybov. Ak by sme ho odstránili, najnovší Jaguar by nám ukázal ešte viac zaujímavých tvarov, ktoré, žiaľ, stále nevidíme.

Jaguár XJ
Zdroj: motor1.com

Ako je na tom dizajn automobilu Jaguar XJ?

Obal vozidla vytvára siluetu a všetky povrchy sú úplne hladké z každej strany. Výrobcovia si tak detaily stále nechali pre seba a kedy ich uvidíme, to nevieme.

Zatiaľ stále neexistujú ani žiadne fotografie s náhľadom do interiéru, ale spoločnosť Jaguar pravdepodobne vie, čo urobiť. Všetkým zákazníkom musí nový XJ priniesť špičkovú technológiu, aby dokázali udržať krok s konkurenciou.

Vďaka stránke Motor 1 vidíme aj fotografiu z boku, ktorá odhaľuje jeho dĺžku. A podľa toho, čo máme možnosť vidieť, tento model bude svojím zadným pasažierom poskytovať dostatok priestoru a pohodlia.

Jaguár XJ
Zdroj: motor1.com

Čo všetko vieme o novom vozidle automobilky Jaguar?

Jaguar XJ bude jazdiť vďaka technológii „Modular Lonitudinal Architecture“. V preklade to znamená, že vozidlo vydrží na jedno nabitie naozaj skvelú vzdialenosť. Spoločnosť Jaguar si pre nás totiž pripravila elektrickú hnaciu sústavu a pravdepodobne sa dočkáme až štyroch elektromotorov.

Ale ak ste skôr na poriadne kvalitný Jaguar obsahujúci spaľovacie motory, dočkáte sa aj vy. Neskôr v roku 2020 bude predstavený aj taký model. Údajne v ňom nájdeme 3-litrový šesťvalec (R6). Tento systém je najjednoduchšou voľbou pre poskytovanie stabilného a rovnomerného chodu motora.

Jaguár XJ

 

Elektrický Jaguar XJ bude debutovať koncom roku 2020 a do tej doby sa určite dočkáme aj odhalenia jeho finálnej verzie. Kedy sa začne predaj alebo predpredaj tohto lákavého kúsku nevieme. S pravdepodobnosťou to však bude niekedy v rovnakom čase ako pri niektorých európskych konkurentoch, akými sú modely Porsche Taycan, Mercedes-Benz EQS alebo Audi E-Tron GT.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na najnovší Jaguar XJ? Vyzerá dobre aj napriek svojej kamufláži? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov.  

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -