Protiklady sa priťahujú v oficiálnom traileri na vizuálne príťažlivý animák Elemental

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

4 živly či elementy poznáme už od dávnych čias. V dnešnej dobe sa však stále viac a viac vyskytujú v popkultúre v rôznych hrách či filmoch a seriáloch. Najnovším prírastkom s takouto tematikou bude animovaná rozprávka Elemental, ktorá dostala oficiálny trailer. Ukazuje nám vizuálne nádherný svet, tvorený zaujímavými obyvateľmi zo štyroch rôznych sfér.

Filma Petra Sohna (Dobrý dinosaurus) nás zavedie do sveta, v ktorom žijú vodní, ohniví, zemní a vzdušní obyvatelia na jednej kope, aj keď rozdelení do mestských častí. V tomto chaotickom meste sa ale stretnú občas jemne vznetlivá Ember (Leah Lewis) a chalan, ktorý ide s prúdom – Wade (Mamoudou Athie). Spolu zistia jednu nečakanú vec, a to ako veľa majú paradoxne spoločného.

Oficiálny trailer na rozprávku Elemental

V ríši elementov platí iba jedno pravidlo – nemixovať sa. To nám dáva trailer najavo hneď od začiatku. Každý živel má vyhradenú svoju oblasť a nie je dôvod, aby iskra preskočila medzi niekým iným než dvoma ohnivými živlami. A každá živelná časť obyvateľstva je ešte aj povahovo či typovo o niečo odlišná. Toto vtĺkajú mladej ohnivej Ember rodičia od začiatku jej života.

Všetko ale zmení príchod Wadea, ktorý sa nešťastnou náhodou dostane až k nej domov. Wade je však presným opakom Ember. Nielen v povahe, ale aj v podstate. Ona je ohnivá, on je vodný. Aj napriek tomu ju však Wade vytiahne z domu a ukáže jej časti mesta, v ktorých dovtedy nebola. Napríklad aj jeho bydlisko a v ňom zrejme jeho dvoch mladších súrodencov – Marca a Pola.

Prvé zábery nás presviedčajú o tom, že pôjde o vtipnú a chytrú rozprávku s nádherným vizuálom. Tešiť sa môžeme ako na romantický príbeh na štýl Rómea a Júlie, tak aj na Emberino hľadanie toho, čo chce v živote robiť. Jej rodičia o tom majú totiž jasnú predstavu – zdedí rodinný obchod. Najnovší animák od Disney a Pixar nás tak pripravuje na príjemnú letnú rozprávku, ktorá príde do kín 16. júna 2023.

Čo hovoríte na nové zábery z animovaného filmu? Pôjdete na ňu v júni do kina?

Zdroj: empireonline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -