Elon Musk dostal pokutu 20 miliónov dolárov a musí rezignovať z Tesly! Naozaj za to môže jeho vtip na Twitteri?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Elon Musk dostal pokutu a musí rezignovať!

Svetoznámy Elon Musk dostal pokutu vo výške 20 miliónov dolárov a bude donútený rezignovať z pozície predsedu Tesly. K rozhodnutiu sa došlo po tom, čo mu pripísali obvinenie z podvodu/zavádzania. Muska obvinili z šírenia „falošných a zavádzajúcich informácií“ na Twitteri o tom, že sa chystá svoju spoločnosť sprivatizovať s cenou 420 dolárov za akciu. Post zverejnil ešte 7. augusta. Aj keď mnohí to brali ako vtip, Musk to jednodznačne nedal najavo, keďže aj v ďalších príspevkoch na niečo takéto poukazuje.

Uznávaný inžinier povedal, že zaistil financie na vyplatenie akcií. Ľudí teda presvedčil o tom, že ku kroku už nepotrebuje nič iné ako hlasy akcionárov Tesly. To však vôbec nebola pravda. Americká komisia pre cenné papiere a burzy tvrdí, že Muskove tweety neboli faktuálne a spôsobili chaos na trhu s akciami, čím ublížil investorom.

420 samozrejme nie je náhoda

elon musk dostal pokutu
Eln Musk ešte nedávno prekvapil rozhovorom, počas ktorého fajčil marihuanu; Zdroj: news.sky.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzy hovorí, že Musk bez podporovateľov vypočítal sumu 420 dolárov za akciu podľa cien burzy z predošlého dňa. Jeho výpočty mu dali číslo 419 dolárov. Komisia už stihla prísť na to, že sumu Musk navýšil na 420 samozrejme preto, lebo toto číslo poukazuje na konzumáciu marihuany. Podľa všetkého si taktiež myslel, že jeho priateľku, kanadskú speváčku Grimes, to pobaví.

Čo to pre neho v konečnom dôsledku znamená? Elon Musk samozrejme pokračuje ako výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla. Najbližšie tri roky však nemôže byť oficiálnym predsedom, čím logicky stráca veľkú „moc“. Navyše bude musieť z vlastných prostriedkov zaplatiť vyššie zmienenú pokutu 20 miliónov dolárov. Druhú pokutu v rovnakej výške zaplatí aj samotná Tesla, ktorá Muska dočasne nahradí dvoma nezávislými riaditeľmi.

elon musk dostal pokutu grimes
Elon Musk a jeho priateľka Claire Boucher (Grimes) prekvapili ešte v máji na Met Gala 2018; Zdroj: businessinsider.com

Na situáciu už verejne reagoval aj samotný Elon Musk. Portálu TechCrunch v utorok povedal, že „toto neoprávnené rozhodnutie Americkej komisie pre cenné papiere a burzy ho hlboko zarmútilo a sklamalo.“ Pokračoval: „Vždy som konal s najlepším záujmom v pravdu, verejnosť a investorov. Integrita je najdôležitejšia vlastnosť v mojom živote a fakty ukážu, že tú som nikdy žiadnym spôsobom neohrozil.“

Čo na túto situáciu vravíte? Od 7. augusta, kedy Musk zverejnil jeden z príspevkov, padla cena akcií Tesly z 380 na 260 dolárov. Trhu teda rozhodne ublížil, no otázka je, či je jeho trest oprávnený. Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: dailymail.co.uk, techcrunch.com, twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -