Elon Musk nenávidí Fortnite, miluje Anime a vyrába rakety! Čo sa to deje na Twitteri šéfa Tesly a zakladateľa SpaceX?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Sociálne siete, médiá – nazvime ich, ako chceme. Ešte generáciu dozadu by tento nápad znel ako šialenosť. Dnes mnohí z nás denne zabijú aj niekoľko hodín scrollovaním nekonečnej steny na Facebooku, Instagrame či Twitteri. Zo sociálnych sietí sa však okrem zdroja zábavy postupom času stal aj zdroj informácií. Viď amerického prezidenta Donalda J. Trumpa a tisíce ďalších známych ľudí, ktorí toto médium používajú na bezprostrednú komunikáciu s ľuďmi. Ich a čisto len ich slová, ktoré vlastnoručne odošlú, alebo minimálne schvália na odoslanie.

elon musk dostal pokutu
Zdroj: bernardmarr.com, independent.co.uk

Môžeme to teda považovať za naozaj dokonalý prostriedok na komunikáciu medzi jednotlivcom a masami ľudí. Narozdiel od televízie alebo novinárskych médií sa nemusíme obávať, že by boli výroky alebo informácie od týchto ľudí prifarbené alebo pozmenené. Jedným zo známych ľudí, ktorí si túto obrovskú výhodu sociálnych sietí uvedomujú, je aj šéf Tesly a zakladateľ vesmírneho programu SpaceX. Jeho vtipy ho už stáli 20 miliónov dolárov. Ale čo iné robí taký Elon Musk na Twitteri a prečo sa o jeho príspevkoch ľudia v posledných dňoch rozprávajú? Poďme sa na to spolu pozrieť!

Elon Musk na Twitteri

Elon Musk svoj účet na Twitteri očividne miluje. Za necelých 10 rokov poslal už (v dobe písania článku) 5 749 jednotlivých Tweetov. Vďaka svojej kariére a známemu menu si tak nazbieral cez 23,2 milióna sledovateľov. Ako overený génius si teda určite uvedomuje, že zakaždým, keď klikne na tlačidlo „odoslať“, jeho príspevok uvidí publikum väčšie ako celé Česko a Slovensko dohromady.

elon musk dostal pokutu
Zdroj: news.sky.com

S takým veľkým hlasom na internete prichádza aj veľká zodpovednosť. Elon svoj účet preto zväčša využíva na informovanie ľudí o novinkách v spoločnostiach Tesla, Inc. a SpaceX, spolu s ohlasovaním nových smerov týchto firiem, ako aj na rozprávanie o chybách a nedostatkoch, ktoré chce napraviť. Taktiež často zdieľa náučné informácie o klimatických zmenách a znečisťovaní ovzdušia, čím zároveň vyzdvihuje svoje elektromobily. Okrem tohoto a občasných fotiek či videí milých zvieratiek sa však na jeho účet uprela pozornosť internetu z vcelku iného dôvodu.

Maže Fortinte, miluje Anime a vôbec sa neberie vážne

elon musk na twitteri
Zdroj: cnbc.com

Ak ste Elonovi na Twitteri ešte nedali follow, po týchto Tweetoch tak určite spravíte! O čom je reč? Začalo to tým, že jeden web, ktorý vytvára falošné novinárske správy s vtipným titulkom, uverejnil článok s nadpisom: „Elon Musk kupuje Fortnite, aby ho vymazal“, za čím nasleduje vtipný falošný výrok „Musel som tie deti zachrániť pred večným panictvom – Elon Musk“. Čo však nikto nečakal je, že tento vtip Elonovi neunikol, a podelil sa oň s nami na svojom Twitteri:

Ku fotke titulku pridal popis „Muselo to byť vykonané, nie je zač.“ Elon teda opäť ukázal, že sa neberie príliš vážne a rád si zavtipkuje. Aby toho nebolo málo, na jeho Tweet dostal odpoveď aj z oficiálneho účtu Fortnite, ktorý nás na oplátku tiež rozosmial:

Tu sieť zaujímavých a vtipných Tweetov na účte Elona Muska nekončí. Nedávno taktiež zdieľal trailer na 2-ročný Anime film Your Name, ku ktorému napísal, že ho miluje:

Včera nám opäť potvrdil svoju lásku k Anime a komiksom dvoma Tweetmi, v ktorých píše, že „Ja <3 Anime“ a „Tiež vlastním chibi postavičku Wolverina“.

Aby sa zas ukázal medzi milovníkmi hier, pridal príspevok, v ktorom sociálne siete porovnáva s videohrami. Twitter je podľa neho Dark Souls, Reddit je Bloodborne a Instagram je The Legend of Zelda:

Príde vám pri scrollovaní jeho steny tento mix troj-slovných Tweetov o Anime a komplikovaných príspevkov o technológiách Tesly a rakiet zvláštny? To potom nie ste jediný! Z niečoho, čo sa dá považovať za bizarné správanie na takomto známom účte, podpora Twitteru usúdila, že niekto sa vkradol na jeho účet! Ako inak, Elon Musk nám to opäť so smiechom oznámil:

Aký máte názor na známe osobnosti, ktoré používajú sociálne siete? Ide podľa vás o skvelý spôsob, ako sa spojiť s ľuďmi, alebo preferujete novinky z tretej strany? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: twitter.com, forbes.com, fortnitegame

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -