Elon Musk priznal svoju veľkú chybu s Twitterom

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Elon Musk vie, ako škodí Twitteru

V priebehu roka 2022 podnikateľ Elon Musk odkúpil sociálnu sieť Twitter a následne ju premenoval na X. Odvtedy vykonal s platformou zopár významných (a kontroverzných) zmien. Napríklad úplne prekopal fungovanie overených účtov s modrou fajkou, za ktoré si Musk začal pýtať mesačný poplatok. Rovnako tu boli taktiež úvahy nad jednorazovým poplatkom za registráciu, ktorým by sociálna sieť bojovala proti problému s falošnými účtami a botmi. Teraz sa vo výpovedi priznal, že v istom ohľade sieti uškodil.

Aj keď nie všetky nepopulárne rozhodnutia sa vykryštalizovali do reálnej podoby, sieť sa za posledné dva roky veľmi zmenila, primárne zásluhami Elona Muska.

Samotný podnikateľ je na svojej platforme stále veľmi aktívny, každodenne publikuje viacero príspevkov. Nediskutuje len o krokoch a míľnikoch svojich spoločností Tesla alebo SpaceX, ale taktiež sa zapája do aktuálnych politických tém a situácií.

elon musk
Zdroj: NORAD and USNORTHCOM Public Affairs / Voľné dielo

Príspevky ho dostali pred súd

Zápájanie sa do politických diskusií mu už viackrát vypomstilo, pričom nedávna kontroverzia neskončila len nahnevanými komentármi a hanlivými titulkami v médiách. Od októbra 2023 čelí žalobe za hanobenie a poškodzovanie mena, informoval The Verge. V nej 22-ročný Ben Brody obviňuje Muska z verejného ohovárania.

Musk mal Brodyho údajne falošne obviňovať na svojej sociálnej sieti X (predtým Twitter) zo zapojenia do politických súbojov v Oregone, USA medzi dvoma krajne pravicovými združeniami. Tejto konšpiračnej teórie, ktorá sa nakoniec ukázala ako nepravdivá, sa začali chytať používatelia sociálnej siete a trollovia, ktorí Brodyho údajne videli v jednom videu potýčky medzi dvoma pravicovými skupinami. V skutočnosti sa v ňom ani nenachádzal.

Elon Musk v marci 2024 poskytol výpoveď k obžalobe, ktorú teraz zverejnil Huffington Post. Podnikateľovi právnici žiadali, aby výpoveď nebola verejne dostupná, no súd rozhodol inak.

Musk priznal, že súdu „úplne nerozumie“

V istom bode výpovede sa Brodyho právny zástupca pýta obžalovaného na jeho kúpu Twitteru a dopadov, ktoré to malo na jeho používanie sociálnej siete. Musk odpovedal, že verí, že jeho príspevky „ostali nezmenené pred aj po akvizícii.“

Elon Musk však priznal, že jeho používanie siete pravdepodobne narobilo viac škôd ako dobra pre samotnú platformu:

„Pravdepodobne som finančne spoločnosti viac uškodil ako pomohol, ale skutočne sa pri tvorbe príspevkov neriadim tým, či budú finančne prínosné, ale tým, čo je podľa mňa zaujímavé, dôležité alebo zábavné pre verejnosť,“ povedal Musk.

V istom bode výpovede Musk dokonca povedal, že „úplne nerozumie“ dôvodom na obžalobu. Vidí za tým Brodyho chamtivosť a jeho právnika obvinil z toho, že mu ide len o peniaze: „Myslím si, že je to len o tom, aby ste dostali kopec peňazí.“

Aký máte názor na to, ako sa v posledných rokoch zmenil Twitter, respektíve sociálna sieť X? Vnímate nejaké drastické rozdiely? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -