Elon Musk oznamuje novinku o Tesle, ktorá všetko mení

Nenechajte si ujsť

Staré Tesly budú plnohodnotné autá

Staré Tesly využívajú čipy, ktoré nie sú také, ako na najnovších, a preto si ich majitelia nemôžu užiť jazdu plnoautomatizovaným autopilotom. Preto sa Elon Musk vyjadril, že túto možnosť budú mať aj majitelia starších Tesiel a niektorí dokonca zadarmo. Prečo len niektorí?

Staré Tesly
Zdroj: insideevs.com

Výmena čipov v Tesle zadarmo!

Tí, ktorí si zaplatili pri kúpe svojho vysnívaného auta možnosť autopilota, ktorá stála $6 000, budú mať možnosť výmeny zadarmo. Ak však niekto pri kúpe pochybil a za túto možnosť si nepriplatil, bude si musieť zacvakať teraz. S výmenou čipov by podľa Elona mali začať už koncom tohto roka.

Čoskoro ešte lepší autopilot

Automobilka taktiež oznámila, že už v roku 2020 by sme sa mohli dočkať ďalšieho stupňa autopilota a autonómneho automobilu.  V tomto stupni by už vodiči nemuseli ani dávať pozor na cestu a kľudne by si mohli za jazdy pospať alebo zahrať rôzne hry. Či sa však tento stupeň dostane aj na staré Tesly však zatiaľ nie je známe.

Taktiež vieme, že Tesla je približne v polovici cesty k ďalšiemu, lepšiemu čipu, ktorý by mal byť dokonca trikrát lepší ako ten, ktorý sa momentálne používa pri výrobe.

Staré Tesly
Zdroj: motor1.com

Tesla TAXI?

Samotný Elon Musk taktiež oznámil, že už budúci rok chce začať testovať plno autonómne Tesly na cestách v Spojených Štátoch Amerických, ktoré budú fungovať ako taxíky. Tie by mali fungovať pod firmami ako napríklad Uber alebo Airbnb. V Tesle očakávajú, že o rok bude po uliciach jazdiť milión takýchto taxíkov a ročne svojim majiteľom zarobia cez $30 000.

Zdroj: theverge.com, techbyte.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -