„Zatknite ma,“ hovorí Elon Musk. Šéf Tesly porušil nariadenia ohľadom COVID-19, pôjde do basy?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Elon Musk sa nevzdáva, Tesla ďalej vyrába

Zakladateľ a šéf automobilky Tesla Elon Musk sa vzoprel nariadeniam úradov ohľadom opatrení zavedených pre zamedzenie šírenia koronavírusu. Pásy v kalifornskej fabrike opäť bežia.

V Kalifornii platí zhruba od polovice marca nariadenie, ktoré vraví, že fungovať môžu len nevyhnutné prevádzky, a aj to v obmedzených kapacitách. Fabriky na elektromobily potrebná pre život nie je, a aby sa zamedzilo šíreniu nákazy COVID-19, musela aj Tesla ukončiť prevádzku – no aj to po týždňovom boji, kým sa 23. marca finálne nezastavili pásy.

Dňa 11. mája Musk prostredníctvom svojho Twitteru (pozri vyššie) oznámil, že Tesla obnovuje prevádzku. Dostali špeciálne povolenie od úradov? Došla Kalifornia k prekvapivému záveru, že vyrábať autá je životne dôležité? Alebo je nákaza na ústupe? Nie. Pravda je inde… Šéf automobilky sa jednoducho rozhodol, že nariadenia odignoruje.

Musk dodal, že „ak má byť niekto zatknutý, nech je to len on.“ Očividne sa tým snaží povedať, že ide o jeho rozhodnutie, za ktoré bude sám niesť zodpovednosť.

Akým dôsledkom bude Tesla čeliť?

Úrady sa k veci vyjadrili a od zverejnenia príspevku uvedeného vyššie prehlásili, že „dúfajú, že Tesla uposlúchne po vykonaní krokov na vynútenie nariadení.“ Od fabriky taktiež vyžiadali prevádzkový plán, ktorý popisuje rôzne bezpečnostné opatrenia, ktoré sú popri prevádzke od dňa 11. mája zavedené. Údajne „sa tešia“ na budúcu vzájomnú dohodu s Teslou ohľadom znovuotvorenia ich kalifornskej továrne.

tesla elon musk
Zdroj: channel4.com

Zdá sa, že Elona Muska v putách zatiaľ neuvidíme. Úrady, aj keď sú s jeho rozhodnutiami a vzopretiu sa nespokojné, ho zatiaľ nemajú v pláne zatknúť. Medzičasom však môžete sledovať internet a sociálne siete, kde sa ľudia (ako inak) nevedia dohodnúť na tom, či samotný Musk koná správne. Povedzte sami, keby ste boli zamestnancom Tesly, páčil by sa vám jeho prístup a tešili by ste sa do práce?

Koronavírus aktuálne

V čase písania tohto článku sa situácia na Slovensku upokojila. Od 7. mája do 10. mája pribudlo len 12 nových potvrdených prípadov nákazy COVID-19, pričom počet mŕtvych je už niekoľko dní zastavený na 26.

Za Atlantickým oceánom je situácia celkom rozdielna. USA je zďaleka najviac postihnutou krajinou sveta, pričom dodnes zaznamenali 1,38 milióna pozitívnych prípadov a vyše 81 tisíc ľudí zomrelo. Čo sa týka konkrétnych štátov, Kalifornia, v ktorej sa nachádza Muskom nasilu otvorená fabrika, zaznamenala celkom 69 203 pozitívnych prípadov, z ktorých je aktívnych až 55 297 prípadov. Zomrelo tam doteraz 2 778 ľudí.

Čo na to vravíte? Je podľa vás dobrý nápad obnoviť prevádzku v Tesla fabrike v Kalifornii, USA? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: twitter.com, engadget.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -