Elton John sa vracia do Levieho Kráľa a to rovno s novou piesňou! S kým si ju zaspieva?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Najčítanejšie za 7 dní

Elton John sa vracia do Levieho Kráľa!

Disneyho animák Leví Kráľ (The Lion King) z roku 1994 je dnes už braný ako menšia klasika. Prakticky neexistuje dieťa a ani dospelý, ktorý by túto rozprávku nevidel. Okrem krásnej animácie a zrelého deja si však určite spomeniete aj na to, že hudobná stránka filmu bola jedna z najlepších. Vravíme tu samozrejme o skladateľovi Hansovi Zimmerovi ale aj o spevákovi Eltonovi Johnovi, ktorý sa staral o väčšinu piesní k filmu.

Tie sa samozrejme za ten čas stali rovnako legendárnymi ako film, a je jasné, že si na ne spomeniete už len pri prečítaní ich názvu. V tom čase boli dokonca na Oscara za najlepšiu pieseň nominované až tri skladby z Levieho Kráľa, čo myslím, že samo o sebe vraví o ich kvalite. Menovite ide o „Hakuna Matata“, „Circle of Life“ a pochopiteľne aj najznámejšiu „Can You Feel The Love Tonight“. S návratom Zimmera do hranej adaptácie teda prichádza aj Elton John, ktorý nám rovno prezradil, aké piesne si v novom filme vychutnáme, a s kým pripravuje novú skladbu!

Elton John o piesňach k hranej verzii filmu Leví Kráľ:

“Z originálneho filmu tam budú štyri piesne: Can You Feel The Love Tonight, Hakuna Matata, I Just Can’t Wait To Be King a Circle of Life. No a ako poslednú pripravujeme záverečnú pieseň, o ktorej sme sa už rozprávali s ľuďmi od Beyoncé a Timom Riceom, takže dúfam, že sa nám niečo podarí vymyslieť. Tak ako film, pieseň vyjde v roku 2019. Pracovať s Beyoncé bude super, takže uvidíme.”

Beyoncé, Tim Rice a Elton John? Risuje sa nám tu nebodaj ďalší hit ako pri prvom filme? To nám povie už len čas, no určite je skvelé, že Disney sa do svojich hraných adaptácií nebojí pridávať nové veci. Po tomto sme teda určite zvedaví, či niečo nové nepríde aj od Zimmera. Na hranú adaptáciu sa však už asi všetci tešíme, takže my dúfame, že vizuálna a hudobná stránka filmu dopadne rovnako dobre, ako v roku 1994.

Tešíte sa na hraného Levieho Kráľa? Čo vravíte na návrat Eltona Johna a jeho novú pieseň s Beyoncé? Bude to stáť za to? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -