Životopisný film Elvis ohúril Cannes, na festivale zožal viac ako desaťminútový aplauz

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

V stredu 25. mája uviedol prestížny Festival v Cannes vo svojom programe filmovú novinku režiséra Baza Luhrmanna – snímku Elvis, venovanú najväčšej rock´n´rollovej legende všetkých čias. Životopisný film o Elvisovi Presleym si z festivalu odnáša množstvo pozitívnych ohlasov a tohtoročný rekord v dĺžke potlesku. Nadšené publikum začalo tlieskať počas záverečných titulkov filmu a neprestalo celých 10 minút (niektoré zdroje dokonca hovoria o 12 minútach), čím aplauz prekonal dĺžku potlesku predchádzajúcich filmov, ktoré postavili publikum na nohy.

Luhrmannov veľkolepý film stavia na dynamike života a hudby Elvisa Presleyho a publiku dovolí nazrieť do zákulisia, najmä do vzťahu s hudobníkovým záhadným manažérom – plukovníkom Tomom Parkerom. Ich spolupráca trvala viac ako dve desaťročia a Presley vďaka nej vystúpal až na vrchol, na ktorom navždy zmenil podobu populárnej hudby nielen v Spojených štátoch amerických, ale prakticky na celom svete. Kľúčovou osobou na tejto ceste však bola aj žena jeho života a neskoršia manželka – Priscilla Presley.

Svetovej premiéry v Cannes sa okrem režiséra Baza Luhrmanna, tvorcu filmov ako Moulin Rouge či Veľký Gatsby, zúčastnili aj predstavitelia hlavných úloh. Publikum pozdravil Austin Butler, ktorý stvárňuje Elvisa, Tom Hanks, ktorý vo filme vystupuje v role plukovníka Parkera, či Olivia DeJonge, ktorá stelesňuje Priscillu. Uvedenia sa však zúčastnila aj samotná Priscilla Presley, ktorá film označila za nádherne nakrútený a podľa jej vlastných slov ju dojal k slzám.

Snímku, ktorá predstavuje Elvisa ako rebela, ako hollywoodsku hviezdu aj ako neskorší fenomén koncertných vystúpení v Las Vegas, prinesie v júni na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Zdroj: TS Continental film

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -