Veľkolepá dráma Elvis priniesla do slovenských kín strhujúci životopisný príbeh plný vzostupov a pádov

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Kráľ rock’n’rollu Elvis Presley vstal z mŕtvych a zamieril si to rovno do kín, kde si jeho životopisný príbeh plný dramatických udalostí môžeš pozrieť od 23. júna 2022. V hlavnej úlohe sa predstavil Austin Butler, ktorý pred kamerami predviedol bravúrny výkon. Mladý herec, model a v neposlednom rade aj spevák sa do úlohy jednej z najvýznamnejších kultúrnych ikon 20. storočia vžil ako nikto doposiaľ a jeho herecké vystúpenie ti vyrazí dych.

Do režisérskeho kresla zasadol Baz Luhrmann (Veľký Gatsby). Na zozname má síce len päť filmov, avšak každý jeden z nich si v očiach kritikov a divákov dokázal získať uznanie. Najnovšie si na svoje konto pripísal ďalší exkluzívny filmový kúsok s názvom Elvis, ktorý u kritikov už stihol uspieť na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes. Od publika dostal rekordne dlhý standing ovation a týchto 12 minút aplauzu potvrdilo príchod naozaj famózneho životopisného filmu.

Do slovenských kín prichádza veľkolepá dráma Elvis

Presleyho život preskúmame v troch etapách – ako mladého začínajúceho hudobníka, na vrchole jeho slávy a v období okolo 40 rokov. 30-ročný Butler sa vyjadril, že sledoval stovky hodín nahratého speváka, aby ho mohol čo najlepšie vystihnúť. A podľa ukážky vyššie sa mu to perfektne darí!

Hlasovo sa na neho pripravoval ešte roky pred tým, ako vôbec začali nakrúcanie. Pásky s Elvisovými skladbami vraj počúval dookola a taktiež sledoval všetky jeho vystúpenia a koncerty, čo z hercovho výkonu rázne cítiť. Butler totiž vie, že pri takejto úlohe má povinnosť nie len voči všetkým fanúšikom po celom svete, ale aj jeho exmaželke Priscille (Olivia DeJonge) a dcére Lise Marie.

Vzostupy aj nečakané pády Kráľa rock’n’rollu

Elvis ide do kín trailer
Zdroj: popculture.com

Vo filme sa objavil aj Tom Hanks (Chyť ma ak to dokážeš) v úlohe kolonela Toma Parkera, ktorý dlhé roky zastával pozíciu Elvisovho manažéra. Ten sa so začínajúcou hviezdou stretol v rannej dospelosti, kedy bol Elvis len obyčajným chudobným chlapcom. Už v tom čase však tušil, že by sa jedného dňa mohol stať americkým idolom. A osud to tak aj chcel. Jeho manažér mu sľúbil veľkú slávu a presne týmto smerom sa poberá najnovší film štúdia Warner Bros.

Spevák raketovo vystrelil, ale jeho sláva mu priniesla aj niekoľko kontroverzných zážitkov. Elvis bol odcudzovaný za jeho odvážne tanečné pohyby, ktoré dnes považujeme za legendárne. V 50. rokoch v Amerike boli takéto tanečné kreácie ešte nepoznané a pre mnohých odvážne. Neskôr ho vidíme ako zvádza boj s vnútornými démonmi, keď sa obáva, že si ho nikto nezapamätá. Táto jeho myšlienka naozaj nebola korektná a dnes si jeho odkaz pamätá celý svet. Všetkým známy hudobník zomrel v roku 1977 vo veku 42 rokov, ale jeho pamiatka s nami bude žiť navždy.

Filmovú snímku Elvis, ktorá predstavuje Elvisa ako rebela, ako hollywoodsku hviezdu aj ako neskorší fenomén koncertných vystúpení v Las Vegas, prinesie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -