Millie Bobby Brown si otvára detektívnu kanceláriu v prvom traileri na film Enola Holmes 2

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Sherlock Holmes patrí medzi najznámejších a najobľúbenejších fiktívnych detektívov na svete. Dostal niekoľko knižných, seriálových aj filmových spracovaní. Paradoxne, to najnovšie, v ktorom ho hrá Henry Cavill, nie je zamerané na neho, ale na jeho sestru. Pokračovanie tohto filmu z roku 2020 nesie názov Enola Holmes 2 a chváli sa aj tým, že má vonku prvý trailer.

Enola Holmes (Millie Bobby Brown) je teda mladšia, no rovnako geniálna sestra Sherlocka. Vo svojom prvom filme nielen že našla svoju matku Eudoru (Helena Bonham Carter), ale aj zachránila svojho nového priateľa Tewkesburyho (Louis Partridge). Uvedomila si, že jej detektívna práca ide, a tak sa v novom filme rozhodla dať na rovnaké chodníčky ako jej starší brat.

Prvý trailer na film Enola Holmes 2

A teda, rozhodla sa otvoriť vlastnú detektívnu agentúru. Nejde to však tak ľahko, ako dúfala a čakala, pretože ako ženskú detektívku ju nik neberie vážne, resp. ju nechce nikto zamestnať. Enola sa preto rozhodne zavrieť svoju neúspešnú kanceláriu, no predtým, ako tak urobí, ju navštívi jej prvý zákazník. Mladé dievča, pracujúce v továrni na zápalky, si ju najme, aby našla jej nezvestnú sestru.

Enola sa tak púšťa do nového prípadu, ktorý nevyzerá zo začiatku zložito. Netrvá ale dlho a Enola sa ocitne vtiahnutá do prenasledovania naprieč Londýnom, na ceste zo špinavého priemyselného podhubia mesta do nablýskaných slávností vysokej spoločnosti. Ak bude chcieť uspieť a vyriešiť prípad, bude musieť vyhľadať pomoc priateľov – a svojho staršieho brata detektíva.

Enola Holmes 2
Zdroj: netflix.com

Vo filme si okrem spomínaných hercov zahrajú aj Adeel Akhtar, David Thewlis, Susan Wokoma či Sharon Duncan-Brewster. Film zrežíroval Harry Bradbeer (Kiling Eve) a o scenár k nemu sa postaral Jack Thorne (Harry Potter a Prekliate dieťa). Filmu sa dočkáme už o pár týždňov, keďže vyjde 4. novembra 2022 na streamovacej platforme Netflix.

Čo hovoríte na prvý trailer? Bude podľa vás pokračovanie rovnako úspešné ako pôvodný film?

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -