Epic Games zaplatilo za 38 hier viac ako 11 miliónov $. Vyplatila sa im takáto investícia?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Spoločnosť Epic Games už niekoľko rokov utráca na hry obrovské množstvo peňazí a nový uverejnený dokument v rámci právnych sporov s Apple to len potvrdzuje. Podľa neho Epic Games zaplatilo v roku 2019 za odkúpenie herných práv vývojárskym štúdiám 11,6 milióna amerických dolárov.

Dokument zverejnil na sociálnej sieti Twitter novinár Simon Carless a vidieť v ňom výdavky spoločnosti z obdobia vzniku december 2018 až september 2019, počas ktorého investovali do hier naozaj veľkú sumu a otázkou je, či môžu takúto investíciu považovať za profitabilnú.

Epic Games hry
Zdroj: hypebeast.com

Oplatilo sa Epic Games zaplatiť za bezplatné hry milióny dolárov?

Carless v tweete vysvetlil, že predmetný dokument bol jedným z niekoľkých, ktoré boli zverejnené predčasne. Vraj sa mali v tomto právnom procese dostať na verejnosť až oveľa neskôr. Všetky dokumenty boli po odhalení hneď vymazané, ale ako to už vo svete chodí, niektorým ľudom neutečie naozaj nič.

No ak sa na to pozrieme z tej finančnej stránky, Epic Games Store je stále ešte len na vzostupe. Platforma sa môže pýšiť novými užívateľmi, ktorých je viac ako 5 miliónov. Čoho ekvivalentom je, že by Epic Games zaplatil 2,37 amerických dolárov za každého nového užívateľa.

Epic Games hry
Zdroj: techspot.com

Najviac zaplatili za trilógiu Batman: Arkham

Dokument podáva veľmi zaujímavý obraz na hodnoty rôznych hier, za ktoré spoločnosť Epic Games zaplatila. Napríklad, hra The End is Nigh od vývojára Edmuna McMillena ich stála 200 000 $. Vývojárske štúdio PlayDead zarobilo za hry Limbo a Inside presne 1,15 milióna $. Prekvapivo, hra Alan Wake stála len 150 000 $.

Najdrahšia bola herná trilógia Batman: Arkhan, ktorá stála Epic Games 1,5 milióna $. Za ňou nasleduje Subnautica za 1,4 milióna $. Najlepšou investíciou je jednoznačne hra Metro 2033 Redux, ktorú sa vývojárske štúdio Deep Silver rozhodlo prihodiť do Epic Games Store úplne zadarmo.

Samozrejme, dokument končí ešte v roku 2019, takže nevidíme koľko utratili za GTA 5. No ako v apríli 2021 uznal generálny riaditeľ spoločnosti Tim Sweeney, Epic Games Store momentálne nie je ziskový a podiel na trhu očakáva až v roku 2027. Do tej doby ich čaká naozaj dlhá a tŕnistá cesta, pretože prehra súdneho sporu s Apple by mohla stať ďalší obrovský balík peňazí.

Čo hovoríš na čiastku, ktorú Epic Games utratili za hry v roku 2019? Názor nám môžeš napísať do komentára.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -