Epic Games Store je o krok bližšie k Steamu, pomaly sa implementujú achievementy

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Nenávidený Epic Games Store

Bolo pomerne neočakávané, keď prišlo štúdio Epic Games (autori nechválne známeho Battle Royale projektu Fortnite) s vlastnou platformou, ktorá chcela konkurovať nepokorenému gigantovi, teda Steamu. I napriek nemalým plánom, jediné, čo vzbudilo záujem fanúšikov, boli pravidelné hry zdarma. Ubehli dva roky, no a Epic Games Store stále nie je plnohodnotnou platformou, avšak zástupcovia sa k nej približujú, čo potvrdzuje pridanie možnosti získavať achievementy.

Mnohých z nás trofeje, prípadne achievementy stimulujú k vykonávaniu činností, ktoré by sme za normálnych okolností nerobili. Ide predsa o istú virtuálnu prestíž a o dokázanie toho, že ste v niečom lepší, než ostatní hráči.

Len ťažko by ste sa ale svojvoľne pustili do režimu AKUMU v The Evil Within na prvé hranie. Máloktorí z nás pokoria siedmy Resident Evil na najvyššiu náročnosť, no a potupný achievement Panic z Kingdom Come: Deliverance tiež takmer nikto nezískava na prvotný pokus.

Najmä preto sa takzvaní achievement lovci vracajú k niektorým titulom opakovane, aby získali tie najcennejšie kúsky. Okrem toho je vždy príjemné na svojom profile vidieť platinovú trofej alebo sto percent získaných achievementov, čo okrem iného dokazuje, že ste danú hru prešli krížom-krážom.

Epic Games Store a achievementy

Preto pôsobilo zvláštne, že hry na Epic Games až doposiaľ neobsahovali absolútne žiadne achievementy. A aj momentálne ide iba o prvú lastovičku mechaniky, ktorá tu mala byť už od spustenia služby.

Jediná hra, ktorá poslúžila ako experiment a obsahuje formu achievementov, je Ark: Survival Evolved (titul bol nedávno dostupný zdarma). Upozornil na to oficiálny Twitter účet Epic Games Store.

epic games store achievementy 2
Zdroj: screenrant.com

Popis príspevku hovorí, že čoskoro pribudnú i ďalšie hry, až sa achievementy stanú tradíciou i na Epic Games Store. Je síce bizarné, že tvorcovia s nimi prišli takmer dva roky po oficiálnom spustení, ale lepšie neskoro ako nikdy, no nie?

Ide pritom o ďalší dôležitý krôčik, ktorý pomôže stále začínajúcej platforme získať stabilnú pôdu pod nohami, čím by sa mohla stať atraktívnejšou pre širšie masy.

Presvedčia vás pridané achievementy k častejšiemu využívaniu konkurenčnej platformy Steamu? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -