Na Epic Games Store pribudne ďalšia exkluzivita. PC fanúšikov holohlavého zabijaka správa nepoteší

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Návrat holohlavého vraha

Séria Hitman je tu s nami už neuveriteľných dvadsať rokov. Pri takto dlhej životnosti je iba pochopiteľné, že si akčná stealth sága prešla istým rebootom, teda reštartom. Konkrétne šlo o titul z roku 2016, ktorý udal nový smer a štýl hier o holohlavom zabijakovi. Príbeh reštartovaného univerza má byť ukončený budúci rok tretím dielom, avšak PC hráči budú istým spôsobom ochudobnení. Opätovne zaúradoval Epic Games Store a z finále trilógie sa razom stala časová exkluzivita.

Táto situácia nastáva primárne z dvoch dôvodov. Zástupcovia štúdia Epic Games chcú na svoju platformu (ktorá konkuruje Steamu) získať, čo možno najviac používateľom a tým pádom si zaistia časovú exkluzivitu.

Finančné prostriedky totiž pre tvorcov jednej z najpopulárnejších hier súčasnosti, Battle Royale počinu Fortnite, nie sú žiadnym problémom. Súčasne mnoho menších i väčších štúdií s radosťou prijme štedrý finančný obnos, ktorý je podľa všetkého vyplácaný okamžite.

Ďalšia časová exkluzivita Epic Games Store

Aktuálne tu máme rovnakú situáciu ako aj s posledným Metrom s podtitulom Exodus. Pred tvorcov zo štúdia IO Interactive stála jasná ponuka, no a kompetentní ju jednoducho prijali.

Hakan Abrak, CEO vývojárskeho tímu dodáva, že im finančné prostriedky uľahčia cestu k samostatnosti. Doposiaľ boli autori simulátorov nájomných vrážd nútení hľadať vydavateľa, pričom v prípade titulu z roku 2016 to bol Square Enix, pokračovanie pre zmenu zaštítilo Warner Bros Interactive Entertainment.

Epic Games Store exkluzivita - Hitman 3
Zdroj: androidcentral.com

Najnovšieho Hitmana si ale IO Interactive vydáva samostatne a preto tvorcovia prijali štedrú ponuku od Epic Games. Podľa všetkého toto partnerstvo prinesie kvalitnejší zážitok, v aký dlhoroční fanúšikovia dúfajú. Takýmto spôsobom sa vyjadril Hakan Abrak na adresu exkluzivity.

Stále pritom platí, že Hitman 3 vyjde v januári roku 2021. Na simulátor profesionálneho zabijaka sa môžu pripraviť majitelia konzol PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i osobných počítačov, avšak v prvý rok výhradne prostredníctvom Epic Games Store.

Čo si myslíte o takomto získavaní časových exkluzivít? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -