Epic Games Store začal hráčom vracať peniaze. Ako to presne funguje?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Najčítanejšie za 7 dní

Vráti hráčom Epic Store peniaze?

Určite sa vám už stalo, že ste si kúpili nejakú hru za plnú cenu, no za pár dní sa daná hra ocitla v obrovskej zľave. Túto situáciu veľmi dobre pozná každý hráč, a určite to nie je nič príjemné. Riešenie však priniesol Epic Games Store, ktorý začal hráčom vracať peniaze.

O tejto novinke ako prvý informoval zakladateľ Studio Mayday Joshua Boggs vo svojom tweete. Dostal totiž späť časť svojich peňazí po tom, čo sa jeho nedávno kúpená hra ocitla v zľave. V emaile sa píše, že hra, ktorú si prednedávnom kúpil, išla do zľavy a oni mu tak vracajú rozdiel. Aké štedré.

V minulosti dokonca Epic vyzýval hráčov k tomu, aby v takomto prípade požiadali o refund a hru si znova kúpili, tentokrát v zľave. Zdá sa ale, že tento proces doladili a peniaze sa tak hráčom vracajú automaticky.

Nikto ale presne nevie, za akých podmienok tieto refundy fungujú. Predpokladáme však, že sa vám peniaze vrátia len vtedy, ak ste si danú hru kúpili pár dní pred zľavou. Portál Kotaku sa snažil od Epicu zistiť viac informácií, no žiadnu odpoveď nedostali.

Kontroverzný Epic

Obchod Epic Games Store sprevádza od jeho spustenia v roku 2018 veľká vlna kritiky zo strany hráčov. Všetci boli totiž zvyknutí na Steam a nikto si nechcel inštalovať nového klienta. Situácia sa ale zmenila, keď začal Epic rozdávať každý týždeň hry zadarmo, a to nie hocijaké.

Epic vs Steam
Zdroj: youtube.com

Takto hráči zadarmo získali napríklad Kingdome Come: Deliverance, Assassin’s Creed: Syndicate, World War Z, Just Cause 4, Alan Wake, Batman trilógiu, Watch Dogs, For Honor alebo najnovšie GTA 5. Viacerým však prekážajú časovo exkluzívne tituly, ktoré nájdete na Steame napríklad až pol roka po vydaní, niekedy dokonca vôbec.

Treba ale uznať, že Steam mal na trhu za posledné roky monopol a zdravá konkurencia sa naozaj zišla. Dokonca je aj pre samotných vývojárov oveľa výhodnejšie vydať svoje hry na Epicu, keďže mu musia dať oveľa menší podiel, než si berie nenažraný Gaben.

Gaben
Zdroj: svetbohatych.com

Nech si každý hovorí, čo chce, Epic sa naozaj snaží a prináša inovatívne riešenia. Príkladom je aj toto vracanie peňazí. Hráči na Steame sa o niečom takom neodvážia ani len snívať.

Na koho strane ste vy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: kotaku.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -