Rod draka zaznamenal hrozivý prepad

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Rod Draka zaznamenáva hrozivý prepad

Aktualizácia 19. 06. 2024: Diváci si v pondelok mali možnosť pozrieť prvú epizódu druhej série fantasy Rod draka. Ich reakcie sú mimoriadne nadšené a hodnotenia viac ako priaznivé, napriek tomu HBO neoslavuje. Ako informuje Variety, úvod novej série totiž ukazuje veľký prepad v sledovanosti oproti tej predošlej.

Prvú epizódu druhej série si pozrelo 7,8 milióna divákov v Spojených štátoch. Napriek tomu, že sa zdá ako vysoké číslo, stále ide o 22% menej ako pri úvode prvej série, ktorá dosiahla takmer 10 miliónov pozretí. Avšak, informácia sa týka iba lineárneho vysielania a teda sledovateľov káblovej televízie HBO.

Viac divákov sa totiž upriamuje na novú streamovaciu službu Max. Tá podľa dát z Warner Bros Discovery zaznamenala doteraz svoj najväčší seriálový debut a to predovšetkým v Európe. Bolo to očakávaná, nakoľko služba sa tu spustila iba počas mája. Na porovnanie tak priniesli čísla z Latinskej Ameriky, kde bola služba dostupná aj počas prvej série. Hovoria, že tu je o 30% viac sledovateľov ako bolo v roku 2022.

seriál rod draka
Zdroj: TMDB

Pôvodný článok

Aktualizované 17. júna 2024: Predplatitelia streamovacej služby Max (predtým HBO Max) si už majú možnosť pozrieť prvú epizódu 2. série Rod draka (House of the Dragon). Na platforme pribudla v noci z nedele na pondelok.

Diváci si prvú epizódu druhej série s názvom A Son for a Son (Syn za syna) veľmi chvália, na portáli IMDb má v čase písania článku hodnotenie 8,8/10, čo je skutočne obdivuhodné číslo. „Takto sa začína nová séria!,“ hovorí v svojej recenzii jeden z divákov. Priznáva, že nemal príliš vysoké očakávania, no teraz už chápe, že prvá séria bola len rozbeh. „2. séria bude čisté peklo a šialenstvo,“ dodáva divák s prezývkou luisfelipeqr.

HBO nás taktiež chce navnadiť na zvyšok série. Pri príležitosti premiéry prvej epizódy totiž vydali nový trailer, ktorý nám napovie, čo uvidíme v ďalších častiach:

Chystajú aj 3. sériu

HBO si pripravilo pre fanúšikov úžasné správy. Prequel ku Hre o tróny totiž rozšíria aj o 3. sériu. O správe informovalo Variety.

Sága o Targaryenovcoch, drakoch a krvavých bitkách sa tak nebude končiť nadchádzajúcou druhou sériou – už teraz totiž vieme, že Rod draka dostane aj 3. sériu. Udalosti odohrávajúce sa takmer 200 rokov pred Hrou o tróny divákov ochvátili takmer rovnako ako originálny seriál, ani sa teda nedivíme, že už teraz potvrdili pokračovanie. Kedy ho však uvidíme?

Tvorcovia sa očividne nikam neponáhľajú. Prvá séria skončila so svojou desiatou epizódou s podtitulom The Black Queen (Čierna kráľovná) v októbri 2022, pričom pokračovanie vo forme druhej série prichádza až v júni 2024, teda o vyše rok a pol neskôr. Ak sa zachová rovnaká časová prestávka medzi koncom druhej série, ktorej finále uvidíme v auguste 2024, 3. séria Rod draka vyjde až v apríli 2026. To je však, samozrejme, len predpoklad.

Produkciu môžu tvorcovia aj urýchliť a tretiu sériu nám prinesú ešte skôr, čomu by sme sa určite potešili. Presnejšie informácie sa však dozvieme pravdepodobne až po konci druhej série.

Pôvodný článok pred aktualizáciou

Prvá epizóda druhej série Rod draka je už len 19 dní ďaleko. Na streamovacej službe Max sa objaví v noci zo 16. na 17. júna a prinesie epické rozšírenie sveta Hry o tróny. Portál Winteriscoming teraz odhaľuje ešte veľkolepejšie veci, ktoré sa v nej budú odohrávať.

Dozvedeli sme sa názov dielu, ktorý znie A Son for a Son, teda Syn za syna. Je to názov jeden z kapitol priamo z knihy Oheň a krv od George R.R.Martina, z ktorej prequelový seriál vychádza. Zároveň odkazuje na koniec prvej série a navnadzuje nás na to, čo sa bude diať.

rod draka prvá séria finále
Zdroj: Max

Pomsta za smrť syna

Železný trón si nárokuje jeden zo synov Alicent Hightower (Olivia Cooke). Jeho brat Aemond (Ewan Mitchell) však zabil Luka (Ellita Grihaulta), syna kráľovnej Rhaenyry Targaryen. Hrozba občianskej vojny tak prekročila všetky prístupné hranice.

Jednou stranou bola za kráľa vyhlásený Aegon II. (Tom Glynn-Carney), ktorý má na svojej strane aj draka Vhagara, najväčšieho aký momentálne lieta nad Westerosom. Na druhej je okrem Rhaenyry nilen rod Velaryonov, ale hlavne jej manžel Daemon (Matt Smith). Práve ten je zo všetkých najviac pripravený pomstiť Lukovu smrť.

Rod draka 2. séria trailer
Zdroj: YOUTUBE + vlastná úprava

Veľkolepá bude aj dĺžka dielu

Je tak jasné, že sa bude v prvej epizóde rozohrávať veľká hra a diváci sa majú na čo tešiť. Ešte lepšou správou môže byť dĺžka dielu, ktorá je situovaná na 64 minút. Pre porovnanie, minuloročná premiéra prvej série bola dlhá 54 minút. 

Celkovo uvidíme opäť 8 dielov, ktoré budeme sledovať od júna až po začiatok augusta. Čaká nás napínavá vojna dvoch strán najmocnejších rodov Siedmych kráľovstiev, ktoré speje aj k veľkolepej udalosti známej ako Tanec drakov.

Čo hovoríte na to, že prvá epizóda druhej série Rod draka bude mať viac ako hodinu? Ste zvedaví na pomstu, ktorá sa pripravuje za Lukovu smrť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: winteriscoming.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -